Witamy w Nowej Rudzie

Nowa Ruda TVPierwsza Telewizja Internetowa Pogoda w Nowej Rudzie Pogoda w Polsce

     

DOFINASOWANIE KOLEJNEGO PROJEKTU
Wpisany przez Krzysztof Czajka   
Wtorek, 16 Kwiecień 2013 07:27

W dniu 12 kwietnia br., Ministerstwo Rozwoju Regionalnego rozstrzygnęło konkurs na działania wspierające jednostki samorządu terytorialnego. Złożonych zostało 78 wniosków na łączną kwotę- 137.165,878,37 zł. Wspólny projekt Miasta Nowa Ruda, Gminy Wiejskiej oraz Radkowa, znalazł sie wśród 32 beneficjentów.
Działania w projekcie są zintegrowane i dotyczą rozwoju trzech gmin wchodzących w skład mikroregionu noworudzko-radkowskiego. Głównym produktem będzie diagnoza mikroregionu a w efekcie strategia wspólnego rozwoju pod względem terytorialnym, gospodarczym, społecznym i przestrzennym. Pozostałymi wytycznymi projektu 3 gmin jest: wyznaczenie priorytetów inwestycyjnych mikroregionu oraz zdiagnozowanie możliwosci rozbudowy powiązań komunikacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem komunikacji turystycznej i telekomunikacyjnej(szerokopasmowy internet). Ponadto wskazanie potencjału położenia geograficznego i wykorzystanie dziedzictwa kulturowego mikroregionu, to priorytety wartego 1.031,800,00 zł projektu. Czas jego trwania wyznaczono od września br. do końca marca 2015 r.

TimeOut

Zmieniony: Wtorek, 16 Kwiecień 2013 07:30
 
"Historia dzieje sie także dzisiaj..."
Wpisany przez Krzysztof Czajka   
Wtorek, 16 Kwiecień 2013 07:10

"Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia", to ogólnopolska akcja służąca restaurowaniu polskich grobów na wschodzie. W przedsięwzięciu koordynowanym na przez Telewizję Wrocław, nieustannie udział bierze noworudzkie Gimnazjum Nr 1. Także w tym roku, w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się akademia przygotowana przez gimnazjalistów. Tradycyjnie postawiono na nowatorski przekaz, tworzący swoisty "most pokoleniowy". Obok żołdaków, wiejskiej chaty i całego zła jakie niesie ze sobą każda wojna, wystąpili " kibice, hipsterzy czy rastafarianie".  O zaangażowaniu młodzieży w "aktorstwo" oraz pomysłach na kolejne projekty, rozmawiam z reżyserem przedstawienia Jackiem Cichańskim.

DSC 5586

Zmieniony: Wtorek, 16 Kwiecień 2013 07:16
czytaj więcej…
 
PROWADZISZ DZIAŁALNOŚĆ -ZŁÓŻ DEKLARACJE .
Wpisany przez Krzysztof Czajka   
Wtorek, 16 Kwiecień 2013 07:06

Uchwałą Nr 247/XXXI/13 Rady Miasta Nowa Ruda z dnia 27 lutego 2013 r. Gmina Miejska Nowa Ruda przejęła obowiązek odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne (dot. instytucji, przedsiębiorców, szkół itp.).

Mając powyższe na uwadze prosimy osoby prowadzące działalność gospodarczą na terenie Gminy Miejskiej Nowa Ruda o składanie deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Deklarację odebrać można w Biurze Obsługi Klienta (Rynek 11), lub pobrać ze strony www.nowaruda.biuletyn.net DRUKI I WNIOSKI DO POBRANIA. Termin składania dokumentów upływa z dniem 31 maja br.

Szczegółowych informacji w sprawie funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami i związanych z tym obowiązków i uprawnień udziela:
Wydział Mienia Komunalnego – tel. 0 74 872 0345, Rynek nr 11, pok. nr 102(I piętro) e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Biuro Obsługi Klienta – tel. 0 74 872 0300, Rynek nr 11 (parter)

Zmieniony: Wtorek, 16 Kwiecień 2013 07:09
 
ZAKAZ WYPALANIA TRAW!!!
Wpisany przez Krzysztof Czajka   
Wtorek, 16 Kwiecień 2013 07:04

Ogłoszenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

ZAKAZ WYPALANIA TRAW
WYPALANIE TRWA JEST NIELEGALNE I SZKODLIWE
 

Co roku podczas wiosennych porządków i pracach polowych mamy do czynienia z powtarzającym się szkodliwym procederem wypalania traw. Stanowi to poważne zagrożenie nie tylko dla roślin, ale także dla zwierząt i ludzi.
Wypalanie traw prowadzi do:
● wyjaławiania gleby,
● zabijania roślin i zwierząt,
● zanieczyszczenia atmosfery,
● niekontrolowanego rozprzestrzeniania się ognia.

Wypalania traw jest bardzo zła tradycją, z którą od lat zmagają się różne służby: policja, strażacy czy służby ochrony środowiska. Wypalanie traw często poważnie utrudnia poruszanie się po drogach publicznych kierowcom, co w konsekwencji może być przyczyna wypadków.
Wypalanie traw w świetle obowiązującego w Polsce prawa jest przestępstwem, stanowią o tym między innymi przepisy kodeksu karnego, kodeksu wykroczeń, ustawa o lasach czy ustawa o ochronie przyrody. Proceder ten uznany jest za zjawisko powodujące zagrożenie dla ludzi, zwierząt i roślin oraz prowadzi do negatywnych zmian w środowisku.

Co każdy powinien zrobić:
● wyjaśnić dzieciom jakie niebezpieczeństwo związane jest z podpalaniem traw,
● można kompostować odpady organiczne, zamiast je palić,
● zgłaszać zauważony pożar na telefon alarmowy :112 lub 998 (Straż Pożarna)
● zgłaszać zauważonych podpalaczy na telefon alarmowy: 112 lub 997 (Policja)

Mimo corocznych apeli,trawy płoną, a wypalanie ich prowadzi do poważnych zmian w otaczającym nas środowisku, każdy zanim podejmie się tego czynu powinien zastanowić się, że działa na szkodę swoją, swoich bliskich i otaczającej przyrody.

 
Od wielu lat ten szkodliwy proceder powtarza się. Aby sytuacja się zmieniła konieczne jest konsekwentne egzekwowanie zakazu wypalania traw oraz karanie podpalaczy.
 
Apelujemy o rozsądek!

Zmieniony: Środa, 17 Kwiecień 2013 10:39
 
ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE
Wpisany przez Krzysztof Czajka   
Poniedziałek, 15 Kwiecień 2013 07:12

Stowarzyszenie „Nasza Nadzieja” i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nowej Rudzie zapraszają na spotkanie z
dr Martą Korendo logopedą, filologiem polskim, adiunktem Krakowskiego Uniwersytetu Pedagogicznego ,
którego tematem będzie


Rozwój umiejętności komunikacyjnych dziecka z całościowymi zaburzeniami rozwoju w tym autyzmem i zespołem Aspergera
Termin spotkania 20 kwietnia 2013 roku godz 10,00
Miejsce spotkania : Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nowej Rudzie ul. Niepodległości 6-8

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc zainteresowanych tematem prosimy o

telefoniczne zgłoszenia do dnia 18 . 04. 2013 r pod nr (74) 872 2681


Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

dr Marta Korendo prowadzi terapię dzieci niesłyszących, autystycznych z zespołem Aspergera, upośledzonych i zagrożonych dysleksją. Bada także rozwój systemu językowego dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej. W szczególny sposób interesuje się rozwojem systemu językowego osób niesłyszących oraz wpływem języka migowego na język werbalny. Ostatnio rozpoczęte badania dotyczą specyfiki rozwoju języka dzieci z zespołem Aspergera i mają na celu stworzenie nowych kryteriów diagnozowania tego zaburzenia.

 
TANECZNY WEEKEND NADCHODZI!!
Wpisany przez Krzysztof Czajka   
Wtorek, 09 Kwiecień 2013 07:55

taniec

 
ZATRZYMAJ 1 % W MIEŚCIE
Wpisany przez Krzysztof Czajka   
Czwartek, 11 Kwiecień 2013 07:23

Zatrzymaj 1% w Nowej Rudzie Noworudzkie Stowarzyszenie Pro Publico Bono KRS 0000148946
OLA - Ośrodek Lokalnej Aktywności przy ul. Radkowskiej 18 w Słupcu :
Świetlica dla dzieci i młodzieży ; warsztaty przyrodnicze- zielona pracownia, Ekoklub;, świetlicowe przedszkole; zimowe i letnie półkolonie dla dzieci i młodzieży z Nowej Rudy; Szkolny Klub Wolontariusza’ ;Turystyka uczy i wychowuje – edukacyjne i turystyczne wycieczki .
www.ngo.nowaruda.pl
1% to mądra przyszłość Twoich dzieci
Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Nasza Nadzieja
KRS 0000004746
Klub Przyjaciół Nasza Nadzieja- spotkania młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie z Nowej Rudy i z Gminy Nowa Ruda w świetlicy OLA.
Wspieranie rozwoju małych dzieci i Integracyjny Klub ŁÓdeczka – spotkania dzieci niepełnosprawnych z rówieśnikami i wolontariuszami .
1% to Jesteśmy z Wami

 
WIOSENNY FESTIWAL GWIAZD
Wpisany przez Krzysztof Czajka   
Wtorek, 09 Kwiecień 2013 07:16

Międzynarodowy Festiwal Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej pn. "Wiosenne Gwiazdy" , powrócił do Nowej Rudy. W dniach 4-6 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury, odbyła się XIV edycja imprezy, którą zaszczycili goście z Białorusi, Mołdawii, Ukrainy, Rosji oraz Polski. Organizatorem wydarzenia, była Fundacja "Polska Łączy", która za cel stawia integrację międzykulturową, wymianę doświadczeń twórczych a przede wszystkim dobrą zabawę. Uroczystego otwarcia festiwalu , dokonał burmistrz Tomasz Kiliński.

DSC 5553 

Zmieniony: Wtorek, 09 Kwiecień 2013 07:44
czytaj więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Copyright 2005 - 2009 UM Nowa Ruda
Optymalizacja dla Firefox, rozdzielczosc 1024 x 768, kolorystyka 32 bity