Witamy w Nowej Rudzie

Nowa Ruda TVPierwsza Telewizja Internetowa Pogoda w Nowej Rudzie Pogoda w Polsce

     

Sukces Patryka Kamińskiego z Gimnazjum nr 1
Wpisany przez Krzysztof Czajka   
Wtorek, 14 Grudzień 2010 10:59

W październiku Patryk Kamiński (uczeń kl. II B) wziął udział w ogólnopolskim konkursieOdyseja 2050 – wyprawa po dobry klimat”, organizowanym w ramach projektu , który jest inicjatywą brytyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych (Foreign and Commonwealth Office). Jej celem jest zwiększenie świadomości młodych ludzi na całym świecie nt. potrzeby zapobiegania niebezpiecznym skutkom zmian klimatu oraz pogłębienie ich wiedzy dotyczącej sposobów dbania o dobry klimat na Ziemi. Prace konkursowe miały odpowiadać na pytania o to, co każdy z nas może zrobić w kwestii zmieniającego się klimatu, co możemy zrobić jako społeczeństwo? Co jest w naszych działaniach najważniejsze?

Zmieniony: Wtorek, 14 Grudzień 2010 11:01
czytaj więcej…
 
UROCZYSTA SESJA RADY MIASTA
Wpisany przez Krzysztof Czajka   
Wtorek, 14 Grudzień 2010 10:47

W piątek 6 grudnia, odbyła się III sesja rady miasta. Spotkanie noworudzkich rajców, zainaugorowała uroczystość mianowania oficera Juliana Sierko - na stopień porucznika. W obecności rodziny, zgromadzonych gości, radnych oraz władz miast - Julian Sierko( rocznik 1918), odebrał mianowanie z rąk przedstawiciela Wojskowej Komisji Uzupełnień w Kłodzku. Kombatatowi najszczersze gratulacje złożyli także, burmistrz Tomasz Kiliński wraz z Przewodniczącym Rady - Andrzejem Behanem.

Zmieniony: Wtorek, 14 Grudzień 2010 10:51
czytaj więcej…
 
Gimnazjaliści słuchaczami wykładu
Wpisany przez Krzysztof Czajka   
Wtorek, 14 Grudzień 2010 10:42

Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy w Nowej Rudzie dba o dobre relacje z ważnymi instytucjami, działającymi w różnych obszarach życia społecznego. 03 grudnia 2010 r. w auli szkoły odbyło się spotkanie młodzieży z Panem Sławomirem Drogosiem - Dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Rudzie, który przeprowadził wykład na temat wartości tkwiących w książkach.

Zmieniony: Wtorek, 14 Grudzień 2010 10:44
czytaj więcej…
 
Nabór na rachmistrzów - przedłużony!!
Wpisany przez Krzysztof Czajka   
Poniedziałek, 13 Grudzień 2010 10:02

Gminny Komisarz Spisowy w Nowej Rudzie informuje, że zgodnie z zapisami ustawy z dnia 4 marca 2010 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2011r. . (Dz. U. z 2010 r. Nr 47, poz. 277), nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych przedłużony zostaje do dnia 20 grudnia 2010 r.

 
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE !!!
Wpisany przez Krzysztof Czajka   
Czwartek, 09 Grudzień 2010 12:11

Święta za pasem, czas spotkań z rodziną, wspólnego kolędowania, pachnącej choinki, świecących dekoracji. Jak co roku burmistrz Tomasz Kiliński ogłasza konkurs na najładniejszy wystrój świąteczny w kategoriach:

- najpiękniejsza witryna świąteczna,

- najpiękniej udekorowana posesja firmy,

- najpiękniej udekorowana posesja prywatna,

- najpiękniejszy wystrój balkonu,

Komisja konkursowa z końcem bieżącego miesiąca wytypuje nagrodzone obiekty, a zwycięzcy otrzymają nagrody oraz dyplomy z rąk burmistrza Tomasza Kilińskiego.

Powodzenia!!!

 
ZAPROSZENIE DO MBP
Wpisany przez Krzysztof Czajka   
Czwartek, 09 Grudzień 2010 12:00

 
REMONT SKRZYŻOWANIA - CIĄG DALSZY
Wpisany przez Krzysztof Czajka   
Środa, 08 Grudzień 2010 11:34
W odpowiedzi na pojawienie się nieprawdziwych informacji dotyczących przebudowy skrzyżowania świetlnego w Słupcu - informujemy. Przyczyną wstrzymania prac rozpoczętych w październiku br. była konieczność uzupełnienia dokumentacji technicznej, o budynek(Kłodzka 1) znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowania. Pierwotnie harmonogram przewidywał jedynie prace drogowo - mostowe. W trakcie remontu, wykonawca uznał za wskazane wykonanie dodatkowej dokumentacji technicznej w/w budynku - co spowodowało wstrzymanie prac. W chwili obecnej wykonywane są prace projektowe i zabezpieczające. Na żadnym etapie realizacji zadania, nie doszło do zagrożenia życia bądź mienia osób zamieszkujących budynek przy ul. Kłodzka 1. Nie prawdą jest zerwanie umowy przez obecnego wykonawcę, co miałoby spowodować wstrzymanie remontu. Jeszcze w tym miesiącu firma HEILIT+WOERNER Spółka z.o.o wykona prace fundamentowe przy podbudowie drogi i przyczółkach mostów. Rozpoczęta zostanie przebudowa wodociągu, kanalizacji deszczowej oraz zdemontowana sygnalizacja świetlna. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych prace stricte drogowe, wznowione zostaną w przyszłym roku.

TimeOut

Zmieniony: Środa, 08 Grudzień 2010 11:41
 
SZNAUCER ZWYCIĘZCĄ WYSTAWY
Wpisany przez Krzysztof Czajka   
Środa, 08 Grudzień 2010 11:27

XI Zimowa Wystawa Psów Rasowych, organizowana przez Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Wałbrzychu, za nami. Po raz pierwszy impreza trwała 3 dni. Konkurencje rozpoczęto w piątek 3 grudnia, a finał zaplanowano na późne, niedzielne popołudnie. Jak przekonują organizatorzy jest to bardziej komfortowa sytuacja dla zwierząt i ich opiekunów. Tradycyjnie patronat honorowy nad wystawą, objął burmistrz miasta Nowej Rudy - Tomasz Kiliński.

Zmieniony: Środa, 08 Grudzień 2010 11:32
czytaj więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Copyright 2005 - 2009 UM Nowa Ruda
Optymalizacja dla Firefox, rozdzielczosc 1024 x 768, kolorystyka 32 bity