Witamy w Nowej Rudzie

Nowa Ruda TVPierwsza Telewizja Internetowa Pogoda w Nowej Rudzie Pogoda w Polsce

     

Zbiórka żywności w Nowej Rudzie
Wpisany przez Krzysztof Czajka   
Piątek, 29 Marzec 2013 10:37

Czas przedświąteczny to okres wielkiego społecznego zaangażowania noworudzkich wolontariuszy.W piątek, sobotę i niedzielę 22,23 i 24 marca w Nowej Rudzie członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza przy Gimnazjum nr 2 oraz uczennice z OHP w zaprzyjaźnionych sklepach: Tesco, Intermarche i Eko zbierali żywność. Życzliwi klienci podarowali 335,08 kg produktów tak bardzo potrzebnych na przygotowanie świątecznego stołu na kwotę 2161,26 złotych. Organizatorzy poplanują przygotować 50 paczek dla noworudzkich rodzin.

IMG 0110

czytaj więcej…
 
WIELKA KLASA ZE SZCZYPTĄ PIEPRZU
Wpisany przez Krzysztof Czajka   
Wtorek, 26 Marzec 2013 12:37

Maciej Maleńczuk: poeta, kompozytor, autor tekstów, prowokator, który nie przebiera w słowach. Wiele można by o nim napisać najważniejsze jednak jest to, że Maleńczuk wielkim artystą jest. Tyle samo wiernych fanów co zagorzałych wrogów nie godzących się z jego postawą sceniczną czy ostrym językiem. Wszystko to, za co można by go nie akceptować umyka gdzieś daleko, odchodzi w zapomnienie gdy tylko pojawia się na scenie.

fragment koncertu: http://youtu.be/PkNWwwJNehQ

m4

Zmieniony: Wtorek, 26 Marzec 2013 12:56
czytaj więcej…
 
WSZYSTKO CO POWINIENEŚ WIEDZIEĆ O "USTAWIE ŚMIECIOWEJ"
Wpisany przez Krzysztof Czajka   
Piątek, 15 Marzec 2013 08:08

W dniu 1 lipca 2011 Sejm RP uchwalił nowelizację ustawy o utrzymaniu czystości i porządku. Reforma wprowadziła nową opłatę za gospodarowanie odpadami tzw. podatek śmieciowy. Od dnia 1 lipca 2013 obowiązek gospodarowania odpadami przejmuje gmina, która będzie pobierać opłaty od mieszkańców. Nowy system, w chwili obecnej, obejmuje właścicieli nieruchomości zamieszkałych.

Jak będzie działał nowy system?

Zmieniony: Środa, 20 Marzec 2013 09:17
czytaj więcej…
 
MISTRZOSTWA POLSKI MODELI SAMOCHODÓW RC
Wpisany przez Krzysztof Czajka   
Środa, 20 Marzec 2013 09:18

23-24.03 Auta

 
WYSTAWA FOTOGRAFII
Wpisany przez Krzysztof Czajka   
Środa, 20 Marzec 2013 09:14

"W mgnieniu oka", to I Powiatowy Konkurs Fotograficzny, który odbył się na przełomie września i grudnia ubiegłego roku. Do konkursu stanęło blisko 100 uczestników podzielonych na 4 kategorie wiekowe. Wytycznymi składanych prac była ciągłośc logiczna wybranego zdarzenia, zachowania bądź architektury. Do tej pory zorganizowano 5 pokonkursowych wystaw czasowych, które gościły m.in w Sali Muzealnej Michała Klahra Starszego w Lądku Zdrokju, CETiK`u w Stroniu Śląskim, Muzeum Filumenistycznym w Bystrzycy Kłodzkiej, oraz w CKiR w Radkowie.
W miniony piątek(15.03); także mieszkańcy Nowej Rudy mięli okazję do obejrzenia prac konkursowych. W holu Miejskiego Ośrodka Kultury licznie zjawili się zaproszeni goście, uczestnicy konkursu oraz miłośnicy fotografii. Nie zabrakło także poseł Moniki Wielichowskiej - patrona honorowego tego wydarzenia.
Celem organizatorów konkursu jest wydanie folderu prac konkursowych, a także zorganizowanie dwóch wystaw w Republice Czeskiej i pokazanie kilku prac w TelAvivie.

TimeOut

 
ZMIANY W SZKOLNICTWIE ZAWODOWYM.
Wpisany przez Krzysztof Czajka   
Środa, 20 Marzec 2013 09:04

Piętnastego marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, odbyła się konferencja pn. "Zmiany w zawodowym szkolnictwie ponadgimnazjalnym. Modernizacja Centrów Kształcenia na Dolnym Śląsku". W spotkaniu udział wzięli m.in burmistrz Tomasz Kiliński, dyrektor biura poseł Moniki Wielichowskiej - Małgorzata Jęderzejewska-Skrzypczyk, Jolanta Kabata (Departament Spraw Społecznych Województwa Dolnośląskiego), Ewelina Sadowska ( Centrum Informacji Zawodowej W-ch) a także przedstawiciele gminno-powiatowej oświaty, dyrektorzy szkół oraz reprezentanci lokalnych firm.

DSC 5309

czytaj więcej…
 
400 TYS. ZŁOTYCH NA DROGI!!!
Wpisany przez Krzysztof Czajka   
Środa, 20 Marzec 2013 09:02

W minioną środę(13.03), w Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu; przyznano środki na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Wojewoda Aleksander Skorupa oraz Wiceminister Administracji i Cyfryzacji - Włodzimierz Karpiński; rozdysponowali poszkodowanym samorządom, łączną kwotę prawie 100 mln złotych. Marcowe wsparcie jest kontynuacją dotychczasowych promess, udzielanych w latach ubiegłych. Zniszczenia powodziowe plasują powiat kłodzki wśród największych beneficjentów (5,5 mln), wspieranych środkami pochodzącymi z budżetu państwa.
Gmina Miejska Nowa Ruda, otrzymała kwotę 400 tys. złotych, która w całości przeznaczona zostanie na odbudowę infrastruktury drogowej przy ulicy Zagórze w Słupcu. Na łącznej długości ponad kilometra, odnowiona zostanie nawierzchnia jezdni wraz z odwodnieniami. Obecnie trwa przygotowywanie dokumentacji projektowej na wykonanie tego zadania. Pierwsze prace ruszą na przełomie czerwca i lipca bieżącego roku.

TimeOut

 
WYSTAWA FOTOGRAFII
Wpisany przez Krzysztof Czajka   
Wtorek, 12 Marzec 2013 12:20

PLAKAT

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Copyright 2005 - 2009 UM Nowa Ruda
Optymalizacja dla Firefox, rozdzielczosc 1024 x 768, kolorystyka 32 bity