Witamy w Nowej Rudzie

Nowa Ruda TVPierwsza Telewizja Internetowa Pogoda w Nowej Rudzie Pogoda w Polsce

     

Wspomnienia z wakacji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Czajka   
Czwartek, 16 Wrzesień 2010 10:10

Noworudzkie Stowarzyszenie Pro Publico Bono bardzo aktywnie włączyło się do organizowania letniego wypoczynku dla noworudzkich dzieci i młodzieży.Obóz pod namiotami na Górze Wszystkich Świętych rozpoczął się wkrótce po ostatnim dzwonku w szkole.Miasto zakupiło namioty , Harcerze z Kłodzka pożyczyli polowe łóżka i materace, namioty rozbili żołnierze i dzięki aż takiej współpracy wakacje mogły trwać cztery tygodnie.

Wsród najmłodszych mieszkańców Słupca wielkim powodzeniem cieszyły się gry sportowe na placach zabaw. Stowarzyszenie realizowało projekt z Programu Danone : „Zdrowo i sportowo”, zachęcając mieszkańców Nowej Rudy do aktywnego życia , do przygotowywania dla rodziny, szczególnie dzieci zdrowych posiłków. dlatego w projekcie nie zabrakło Spartakiady na boisku „ Orlik” przy Gimnazjum Nr 2 , dyskoteki i stołu szwedzkiego z prawdziwymi owocami w Miejskim Ośrodku Kultury.

W przyjaźni z Miejskim Ośrodkiem Kultury Stowarzyszenie organizuje „Wakacje z OLĄ’ i jak zawsze uczestnicy wędrują górskimi szlakami, pływają w krytym basenie czy bawią się i uczą w bibliotece. Natomiast uczniowie z Gimnazjum Nr 2 poznawali historię Polski, zwiedzając zabytkowe miasta : Sandomierz, Zamość, Zwierzyniec, Lublin, Kazimierz Dolny, Puławy; turystyczne ścieżki Roztoczańskiego Parku Narodowego przemierzyli na rowerach , z nurtem Wieprza płynęli kajakami.

Stowarzyszenie serdecznie dziękuje wszystkim, którzy pomogli zorganizować „Wakacje 2010” dla noworudzkich dzieci : Władzom Miasta , Radnym Komisji Spraw Społecznych , Naczelnikowi Wydziału Infrastruktury Leszkowi Wójcikowi, Januszowi Poźniakowi za pomoc w organizacji i montażu namiotów, pracownikom MOK-u, Zarządowi ZPAS w Przygórzu, Zarządowi KSS Bartnica, ks. proboszczowi Jerzemu Czernalowi i Akcji Katolickiej ,Lidze Kobiet Polskich „ Femina”, żołnierzom i harcerzom z Kłodzka, firmie Rosiek&Rosiek, Zygmuntowi Łagunie Prezesowi Zarządu GBS , Jerzemu Dudzikowi Prezesowi Zarządu AGROREG, Czesławowi Dominasowi, Zdzisławowi Kulesze, Katarzynie Klimek,Dorocie Domańskiej, Wojtkowi Budniakowi i jego przyjaciołom z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Zdjecia z wakacji można obejrzeć na stronie Noworudzkiego Stowarzyszenia Pro Publico Bono: www:nowaruda-ngo.pl

Irena Caryk

 

Zmieniony: Czwartek, 16 Wrzesień 2010 10:13
 
Copyright 2005 - 2009 UM Nowa Ruda
Optymalizacja dla Firefox, rozdzielczosc 1024 x 768, kolorystyka 32 bity