Witamy w Nowej Rudzie

Nowa Ruda TVPierwsza Telewizja Internetowa Pogoda w Nowej Rudzie Pogoda w Polsce

     

PIENIĄDZE DLA NOWEJ RUDY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Czajka   
Czwartek, 16 Wrzesień 2010 10:15

W poniedziałek 13 września, Wojewoda Dolnośląski Rafał Jurkowlaniec, wręczył promessy dla 36 gmin dolnośląskich, które w minionych miesiącach dotknał problem powodzi. Wśród "poszkodowanych" jest także Gmina Miejska Nowa Ruda, która na usuwanie skutków podtopień z 17 lipca br. - otrzymała kwotę 1 milona złotych. Przypomnijmy że wystąpienie z koryta potoku Dzik, było następstwem zalań ponad 30-stu gospodarstw domowych, położonych wzdłuż ulic E. Kwiatkowskiego i Radkowskej. Ponadto ucierpiały budynki użyteczności publicznej oraz infrastruktura drogowa. Na skalę zniszczeń w znacznym stopniu, wpłynął zły stan koryta potoku; za który odpowiedzialny jest Rejonowy Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Jak przekonuje obecny na spotkaniu z wojewodą, burmistrz Tomasz Kiliński-" to bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Słupca i efekt starań władz miasta oraz osób bezpośrednio z nim związanych. Pozyskiwanie funduszy ze środków własnych, a także liczne przesunięcia dofinansowań z innych zadań, nie przyniosłyby takich możliwości jakie posiadamy w wyniku otrzymania promessy- mówi T. Kiliński. Po udzieleniu pomocy finansowej rodzinom bezpośrednio poszkodowanym przez powódź (zasiłki z MOPS), musimy zadbać o bezpieczeństwo i odbudowę infrastruktury tej części miasta. Kwota miliona złotych posłuży na rozwiązanie najbardziej pilnych spraw i remontów popowodziowych- dodaje burmistrz.  Otrzymane wsparcie przeznaczone zostanie m.in na remont mostu przy ul. Radkowskiej, położenie nawierzchni asfaltowej na ulicy Kasztanowej oraz renowację ul. Alei Najświętszej Maryi Panny(asfaltowy dojazd do samego Sanktuarium). Równie ważnymi zadaniami, przed zbliżającą się zimą, jest remont kotłowni w filii Miejskiego Ośrodka Kultury(GDK) oraz renowacja parkietu małej hali przy obiektach sportowych(CTS). Środki otrzymane z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, zgodnie z przyjętymi zasadami muszą zostać wykorzystane do końca roku 2010.

Drugą równie ważną informacją, jest otrzymanie 1,6 mln złotych, na remont ulicy Radkowskiej w Słupcu. Prawidłowe spożytkowanie przyznanych nam funduszy, pozwoli nie tylko na przywrócenie stanu sprzed "powodzi", ale także znacząco wpłynie na wizerunek tej części miasta. Do tej pory, przy kluczowym wsparciu Poseł Moniki Wielichowskiej, udało się pozyskać kwotę 3 mln złotych- na remont "Dzika".. Jeszcze w roku bieżącym, rozpocznie się jego oczyszczanie i modernizacja koryta- podsumowuje włodarz Nowej Rudy.

TimeOut

  Burmistrz Miasta Nowa Ruda- Tomasz Kiliński

 

Zmieniony: Czwartek, 16 Wrzesień 2010 10:24
 
Copyright 2005 - 2009 UM Nowa Ruda
Optymalizacja dla Firefox, rozdzielczosc 1024 x 768, kolorystyka 32 bity