SZCZEPIONKI DLA LISÓW!!! PDF Drukuj Email
Czwartek, 16 Wrzesień 2010 13:16

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kłodzku informuje, że w dniach od 16 do 30 września 2010 r., na terenie województwa dolnośląskiego zostanie przeprowadzona jesienna akcja szczepienia lisów (przeciwko wściekliźnie). Doustne szczepionki, rozprowadzone zostaną z samolotów.

Szczepionki zostaną rozrzucone w lasach, ale i na pozostałych terenach zielonych, w ilości 20 dawek na km2.

Powiatowy lekarz weterynarii apeluje do mieszkańców, by nie dotykać szczepionek, gdyż lisy wyczuwając zapach człowieka ominie przynętę.

W okresie 14 dni od daty wyłożenia szczepionki obowiązuje:

- zakaz polowania na zwierzynę

- zakaz wolnego puszczania psów i kotów

Każdy przypadek kontaktu człowieka z wyłożoną szczepionką należy zgłosić służbie zdrowia. Natomiast przypadek kontaktu zwierząt z przynętą - służbie weterynaryjnej.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w okresie przeprowadzanej akcji.

J.P.

Zmieniony: Czwartek, 16 Wrzesień 2010 13:19