PRESTIŻOWE WYRÓŻNIENIE ZPiT"Nowa Ruda" PDF Drukuj Email
Wtorek, 21 Wrzesień 2010 09:55

Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska, będące od1996 roku fundatorem nagrody "Dolnośląski Klucz Sukcesu"; po raz kolejny doceniło starania i inicjatywy naszego miasta- tym razem w dziedzinie kultury. Wśród tegorocznych nominatów w kategorii "najlepszej instytucji kultury lub inicjatywy kulturalnej"- znalazł się Zespół Pieśni i Tańca "Nowa Ruda".

Uroczysta gala, podczas której wyłoniono zwycięzcę w/w kategorii- odbyła się w czwartek (16 września), w Teatrze Miejskim w Świdnicy. Tegoroczny "Klucz Sukcesu" otrzymała Inicjatywa"Noce Kościołów" organizowana przez Radio Rodzina. GRATULUJEMY! Delegacja w składzie Marzena Wolińska- zastępca burmistrza Nowej Rudy, Wojciech Kołodziej- dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Mirosława Kieloch- kierownik nominowanego zespołu, odebrali wyróżnienie, w jakże prestiżowej kategorii jaką jest szeroko pojęta kultura. Serdecznie gratulujemy całemu zespołowi! "Jest to dla nas duży zaszczyt, gdyż do "klucza" zostaliśmy nominowani po raz pierwszy. Tym bardziej cieszy owo wyróżnienie- mówi dyrektor MOK, Wojciech Kołodziej. Zostaliśmy docenieni i to dodaje nam wiatru w żagle. Być może w przyszłym roku "Dolnośląski Klucz Sukcesu", trafi w nasze ręce i będzie idealnym zwieńczeniem 40-lecia działalności zespołu, czego sobie a także wszystkim osobom związanym z ZPiT, szczerze życzę- podsumowuje W.Kołodziej.

Przypomnijmy, że ostatnie wyróżnienie "Dolnośląskim Kluczem Sukcesu", otrzymane przez Gminę Miejską Nowa Ruda, miało miejsce w 2007 roku, w kategorii "„Najbardziej gospodarna gmina miejska lub wiejsko-miejska".

/Przepraszamy za słabą jakość zdjęcia, którym dysponujemy/

Zmieniony: Wtorek, 21 Wrzesień 2010 10:07