TYTUŁ "SPORTOWA GMINA" dla NOWEJ RUDY PDF Drukuj Email
Wtorek, 21 Wrzesień 2010 10:38

Z przyjemnością informujemy, że nasze miasto znalazło się wśród laureatów wyróżnienia, tytułem "Sportowa Gmina"; przyznawanego przez Polski Klub Infrastruktury Sportowej. Nowa Ruda została doceniona za "umiejętne łączenie budowy nowoczesnych obiektów sportowych z programem rozwoju sportu i rekreacji w regionie". Podczas uroczystej gali, która odbyła się 16 września w Pałacu Lubomirskich w Warszawie, nagrodę osobiście odebrał burmistrz Nowej Rudy- Tomasz Kiliński.

Spotkanie, swoją obecnością uświetnili takie osobistości polskiego sportu jak m.in Irena Szewińska, Andrzej Supron czy Jerzy Engel. Na te prestiżowe wyróżnienie, wpłynęły długoletnie działania gminy, w zakresie rozbudowy i modernizacji infrastruktury sportowej w naszym mieście. Termomodernizacja obiektów sportowych(CTS), budowa boisk wielofunkcyjnych przy Miejskim Zespole Szkół Nr 1 w Drogosławiu oraz Szkole Podstawowej Nr 2, budowa kompleksu "Orlik" przy Gimnazjum Nr 2 w Słupcu; to największe inwestycje przeprowadzone w ostatnim czasie w Nowej Rudzie. Zadanie "Regionalne Centrum Turystyki Aktywnej", dotyczące rozbudowy obiektów sportowych przy ulicy Kłodzkiej 16 w Słupcu, które właśnie zostało rozpoczęte- także miało duży wpływ na przyznanie nagrody. Przeprowadzona zostanie m.in: wymiana nawierzchni płyty głównej boiska(na sztuczną), budowa bieżni oraz montaż urządzeń lekkoatletycznych. Ponadto powstaną 2 boiska do piłki plażowej, boisko wielofunkcyjne, 2 parkingi oraz trybuny. Składową sukcesu stanowiły także, długoletnie tradycje klubów sportowych, jak "Piast" Nowa Ruda, Stowarzyszenie "SL SALOS RP", czy AZS Collegium Glacense oraz realizowane programy skierowane do dzieci i młodzieży( nauka pływania w szkołach na lekcjach WF-u oraz zajęciach pozalekcyjnych).

Zmieniony: Wtorek, 21 Wrzesień 2010 10:47