Koszykarze "SALOSU" Mistrzami Polski PDF Drukuj Email
Wtorek, 21 Wrzesień 2010 11:02

W dniach 10 12 września drużyna SL SALOS RP Nowa Ruda uczestniczyła w XVIII Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej w Płocku. Sportowcy rywalizowali ze swoimi rówieśnikami z Pleszewa, Suwałk, Płocka i Środy Śląskiej. Koszykarze wygrywając grupę, w finale spotkali się z zawodnikami z Suwałk. Ostatni mecz turnieju wyłonił mistrzów- którymi została drużyna SL SALOS RP Nowa Ruda! Wygrana zawodów krajowych, upoważnia noworudzki zespół do startu w Igrzyskach Światowych, które odbędą się na wiosnę.

Na uwagę zasługuje fakt że, najlepszym zawodnikiem turnieju, wybrano Dawida Szukiełowicza z "Salosu". GRATULUJEMY Dawidowi oraz całej drużynie. Nowi mistrzowie Polski w koszykówce (kategoria 14-15 lat) to: Maciej Studziński, Bartosz Matuszczak, Jakub Sadowski, Dawid Szukiełowicz, Bazyl Kupka, Hubert Wójcikowski, Kamil Piotrowicz, Konrad Janczak. Trener Radosław Legieć.  W tych samych Igrzyskach, udział brały siatkarki SALOS-u, które w składzie: Alicja Cygan, Karolina Gorlach, Anna Warchał, Dagmara Kilian, Anna Maślerz, Anna Szliwińska, Małgorzata Szliwińska, Weronika Gawrońska, Sonia Kwiecińska, Paulina Rogalska, Paula Skurzewska, Kaja Jakubowska, zdobyły brązowe medale, zajmując trzecie miejsce.

Trener siatkarek Stanisław Łukasik, dziękuje burmistrzowi Tomaszowi Kilińskiemu, za wsparcie i pomoc w organizowaniu wyjazdu młodzieży, która tak godnie reprezentuje nasze miasto.

Mistrzowie Polski

Ostateczna Klasyfikacja