DĄB KATYŃSKI- SYMBOLEM PAMIĘCI PDF Drukuj Email
Środa, 22 Wrzesień 2010 09:06

17 września, tradycyjnie obchodziliśmy Dzień Sybiraka w naszym mieście. Obchody zainagurowała msza w kościele św. Mikołaja, skąd uczestnicy udali się pod pomnik poległych na wschodzie; znajdujący się przy Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie. Oprócz członków Związku Sybiraków w Nowej Rudzie, obecni byli: Monika Wielichowska- poseł na Sejm RP wraz z dyrektorem biura poselskiego Małgorzatą Jedrzejewską- Skrzypczyk, Tomasz Kiliński- burmistrz Nowej Rudy, Andrzej Behan- Przewodniczący Rady Miasta, ksiądz dziekan Jerzy Kos, Wojciech Kołodziej- dyrektor MOK oraz dyrektorzy placówek oświatowych.

Podczas tegorocznego święta, pamięć o poległych podczas "golgoty wschodu" - uczczono sadząc "dąb katyński". W asyście pocztów sztandarowych, po krótkich przemówieniach oficjeli, zasadzono trzeci już na naszym terenie, symbol pamięci o pomordowanych na wschodzie. Dąb ten, jest hołdem tragicznej śmierci aspiranta Policji Państwowej- Józefa Kosa. Spotkanie było także okazją do nadania odznaczenia "Krzyż Zesłańców Sybiru", które uroczyście wręczyła Pani Irena Dąbek- Przewodnicząca Związku Sybiraków wraz z burmistrzem Tomaszem Kilińskim.

Zmieniony: Środa, 22 Wrzesień 2010 09:12