WYRÓŻNIENIE DLA BURMISTRZA NOWEJ RUDY PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 11 Październik 2010 06:56

W sobotę 2 października, w hali sportowej w Słupcu, odbyły się I Ogólnopolskie Eliminacje Seniorów w tenisie stołowym. Po raz kolejny, patronat honorowy, sprawował obecny na trybunach burmistrz Nowej Rudy - Tomasz Kiliński. Przed rozpoczęciem zawodów, Zygmunt Sutkowski Prezes Dolnośląskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego, wręczył honorowe odznaczenie "Zasłużony dla Sportu na Dolnym Śląsku" - dla Tomasza Kilińskiego.

Jak argumentuje Z. Sutkowski "....ogromny wkład w rozwój sportu, a zwłaszcza pomoc w organizowaniu corocznych eliminacji w tenisie stołowym- zaowocowało tym wyróżnieniem. Dzięki tym działaniom , możemy w Nowej Rudzie oglądać czołówkę tenisa stołowego"- podsumowuje prezes DOZTS. Dokonując uroczystego otwarcia T.Kiliński, podziękował za wyróżnienie i podkreslił iż" największą nagrodą dla władz miasta, są wypełnione dziećmi i młodzieżą obiekty, które miasto wybudowało dla obecnych i przyszłych pokoleń".

Zawody inaugurują cykl, trzech turniejów (Nowa Ruda, Zawiercie, Sosnowiec); podczas których zwodnicy w wieku 18 i więcej lat; zdobywają punkty, niezbędnę do udziału w Mistrzostwach Polski. Gracze, którzy uzbierają łącznie najwięcej zwycięstw, mają szanse wzięcia udziału w Mistrzostwach Polski, zaplanowanych na marzec 2011. Fomułę zawodów stanowiło osiem, czteroosobowych grup, gdzie rywalizacja odbywała się systemem "każdy z każdym". Silna, pomimo braku paru "kadrowiczów" obsada, zagwarantowała dwudniowy pokaz "ping-ponga"- na najwyższym poziomie.

Zmieniony: Poniedziałek, 11 Październik 2010 07:02