GOŚCIE UROCZYSTEJ SESJI RADY MIASTA PDF Drukuj Email
Wtorek, 19 Październik 2010 11:27

O uroczystym charakterze XLIX sesji Rady Miasta w dniu 13 października, świadczyła liczba zaproszonych gości. Wśród nich obecni byli: Pani Teresa Bazała, uhonorowna tego dnia tytułem" Zasłużony dla Miasta Nowa Ruda", sportowcy SL SALOS RP Nowa Ruda- złoci i brązowi medaliści Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej- Płock 2010, oraz kierownik Zespołu Pieśni i Tańca "Nowa Ruda" wraz z podopiecznymi.

Powodem wizyty przedstawicieli ZPiT", była wyróżnie w konkursie o "Dolnośląski Klucz Sukcesu". Zanim rozpoczęto część merytoryczną sesji, burmistrz miasta Tomasz Kiliński wraz z Przewodniczącym Rady- Andrzejem Behanem, nadali tytuł" zasłużonego" dla p Teresy Bazały. Wieloletnia praca na rzecz naszego miasta i regionu, inicjowanie działań mających na celu pobudzenie w mieszkańcach świadomości terytorialnej oraz kierowanie Fundacją Odnowy Ziemi Noworudzkiej; to tylko początek bardzo długiej listy działań "zasłużonej".

Trenerzy mistrzowskich drużyn: Stanisław Łukasik(3 miejsce, siatkówka dziewcząt) oraz Radosław Legieć(I miejsce, koszykówka chłopców); otrzymali z rąk przewodniczącego listy gratulacyjne, a sami zawodnicy pamiątkowe upominki. Obaj panowie podkreślili dobrą współpracę z miastem oraz docenili rozbudowywaną infastrukturę sportową w naszym mieście; tak niezbędną do prawidłowego kształcenia dzieci i młodzieży.

Dla obchodzącego w przyszłym roku 40-lecie istnienia ZPiT"Nowa Ruda", nominacja do"klucza sukcesu"- jest potwierdzeniem solidnej pracy i kultywowawnia tradycji tanecznych w mieście.

Teres Bazała

Stanisław Łukasik

Siatkarki SALOS-u

Radosław Legieć