INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO PDF Drukuj Email
Środa, 20 Październik 2010 08:05

15 października w noworudzkim ratuszu, odbyła się immatrykulacja roku akademickiego, Polsko-Czeskiej Wyższej Szkoły Biznesu i Sportu "Collegium Glacense". Sala uroczystości zapełniła się zaproszonymi gośćmi, a także rodzinami studentów, rozpoczynających pierwszy rok studiów. W semestrze bieżącym naukę rozpocznie prawie 50 studentów z Polski i ponad 80-ciu z Czech.

Zainagurowany semestr to nie tylko nowi studenci, ale także zmiany wśród władz "CG". Rektorem został dr Andrzej Hordyj, dziekanem Wydziału Zarządzania Mirosław Mrówka a wychowania fizycznego- dr Mirosław Wojciechowski. Uroczystej gali towarzyszyły przemówienia i wykłady. Głos zabrał także burmistrz Tomasz Kiliński, który podziękował byłym przedstawicielom władz uczelni, którzy przez długi okres reprezntowali noworudzką uczelnię. Włodarz podkreślił jak ciężkim zadaniem jest funkcjonowanie szkół wyższych, z dala od dużych ośrodków akademickich. Sześć lat, to ciężka praca wykładowców a także ciągłe dążenie do rozwoju poprzez pozyskiwanie nowej kadry.  Tradycyjnie na zakończenie uroczystości "pierwszoroczniacy" otrzymali indeksy, a absolwenci dyplomy potwierdzające ukończenie "naszej" uczelni.

Zmieniony: Środa, 20 Październik 2010 08:08