ZAGRALI DLA KLAUDII PDF Drukuj Email
Czwartek, 28 Październik 2010 07:13

Imprezy charytatywne organizowane w naszym mieście, nie są czymś częstym ale jeżeli już mają miejsce- to spelniają swoją podstawową funkcję, jaką jest zbiórka funduszy na okreslony cel. Nie inaczej było 23 października, kiedy to Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie, odbył się koncert na rzecz Klaudii, dziewczyny chorującej na białączkę.

Inicjatorem wydarzenia był zespół "Bieguni" działajacy przy noworudzkim MOK-u. Grupę tworzy Elżbieta Rojek( vocal instrumenty perkusyjne), Włodzimierz Brzeziński( skrzypce), gitarzyści Jarek Bieliński i Andrzej Idzi oraz Jarek Augiewicz, autor większości tekstów oraz muzyki. Zespół tworzący pozezję śpiewaną z wykorzystaniem instrumentów ludowych, w prawie 3 godzinnym koncercie, wsparli "przyjaciele". Wielokrotnie nagradzana w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach muzycznych- Joanna Pilarska oraz muzyk, autor i kompozytor z Gubinia- Waldemar Pawlikowski. Każda złotówka, z kupionego przez licznie przybyłą publiczność biletu, trafiła na konto hospitalizowanej Klaudii. Wśród publiczności znaleźli się nie tylko sympatycy twórczości występujących tego wieczoru zespołów, ale także przedstawiciele mediów, przyjaciele Klaudii oraz mieszkańcy. W takich chwilach każda wydana złotówka, daje poczucie ogromnej satysfakcji. A złotówek noworudzianie tego wieczoru nie szczędzili. W przerwie pomiędzy koncertami odbyła się licytacja unikalnych przedmiotów przygotowanych przez sekcję ceramiczną. Można było także nabyć rysunki przygotowane specjalnie na tą okazję przez dzieci. Jak informuje współorganizator koncertu, Wojciech Kołodziej dyrektor MOK-u, zebrana tego wieczoru kwota(aukcje+bilety), która w całości przekazana zostanie rodzicom Klaudii; opiewa na sumę prawię 6 tysięcy złotych. Wszystkim obecnym, dziękujemy za ogromne wsparcie i czynne uczestnictwo w zbiórce funduszy. Dziękujemy....

Wszyscy chętni, aby pomóc Klaudii, mogą wpłacać pieniądze na adres Fundacji:

Fundacja „ Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”

Ul. O Bujwida 42 50- 368 Wrocław

Bank Millenium S. A.

Z tytułem wpłaty „ Dla: Klaudii Stygar”

Bieguni

Joanna Pilarska