KAROLINA POPIEL PDF Drukuj Email
Czwartek, 28 Czerwiec 2012 11:41

Karolina Popiel to doskonały dydaktyk i pedagog; tworzący od kwietnia 2007 roku - struktury NOWORUDZKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU. W chwili obecnej placówka skupia prawie osiemdziesieciu studentów. To dzięki staraniom Pani Karoliny słuchacze NUTW mają kontakt z ludźmi nauki , kultury i sztuki z całej Polski. Dzięki tym inicjatywom, uniwersytet odwiedzają: lekarze, historycy, ekonomiści, a także politycy i przedstawiciele mediów. W noworudzkim UTW odbywają się także cykliczne koncerty pianistki z Orkiesrty Filharmonii Wiedeńskiej - Elżbiety Mazur. Karolina Popiel nie zapomina o promocji lokalnych talentów. Przygotowała m.in wieczór poetycko-muzyczny z Martyną Witowską-Słupczanką , od stycznia 2012r. Absolwentką Wrocławskiej Szkoły Teatralnej. Częstymi gośćmi UTW są: Sławomir Drogoś – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Rudzie , znany podróżnik Bolesław Grabowski, Ewa Piotrowska-Redlicka laureatka wielu nagród kulinarnych , czy prawnik Agnieszka Żak.

Część wykładów ma charakter otwarty i przyjść może na nie każdy , tak samo koncerty czy inne wydarzenia często są nieodpłatne. Jest to działanie na rzecz środowiska , pomagając zwłaszcza starszym ludziom spotkać się ze sobą , porozmawiać , posłuchać dobrej muzyki często w towarzystwie zaproszonych pzryjaciół. Karolina Popiel przyczyniła się do uzyskania zgody władz miasta, na zniżkowe korzystanie z basenu przez wszystkich emerytów i rencistów. W połowie listopada 2011r został otwarty "Klub Szczęśliwego Maluszka" w filii MOK Słupcu. Spotykaja się tam dzieci z rodzicami i dziadkami.Dyżury pełnią słuchacze NUTW bezpłatnie w ramach wolontariatu.

Wielkim wyzwaniem jakie sobie postawiła Pani Karolina Popiel było perfekcyjnie zorganizowanie VI Forum Dolnośląskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku , które zaszczyciło wielu decydentów nie tylko z naszego województwa. W roku 2011 była nominowana w konkursie "Kłodzka Róża". Najbliższym projektem będącym w fazie realizacji, jest park dla seniorów, przy obiektach sportowych przy ul. Kłodzkiej 16. UTW objął także patronatem dzieci z Mołdawii, przyjeżdżające na wypoczynek do Nowej Rudy. Pani Karolina Popiel działa wyłącznie społecznie. Potrafiła skupić wokół siebie ludzi, którzy chcą coś zrobić nie tylko dla siebie. Jej upór i energia prowadzi do pozyskiwania sponsorów.

Zmieniony: Czwartek, 28 Czerwiec 2012 11:54