Witamy w Nowej Rudzie

Nowa Ruda TVPierwsza Telewizja Internetowa Pogoda w Nowej Rudzie Pogoda w Polsce

     

BARBARA ZEGZDRYN PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Czajka   
Środa, 12 Wrzesień 2012 08:06

 

Pani Barbara Zegzdryn urodzona 24 września 1930 roku w Rajsku, c. Romualda i Eleonory. Posiada Dyplom Lekarza Poznańskiej Akademii Medycznej z 7 września 1954 roku.

Pracę zawodową rozpoczęła w Zespole Opieki Zdrowotnej w Nowej Rudzie w 1954 roku, gdzie kolejno zajmowała stanowiska p.o Ordynatora Oddziału Dziecięcego, Ordynatora Oddziału Dziecięcego oraz Lekarza Naczelnego Szpitala Nr 1 w Nowej Rudzie.W 1958 roku uzyskała specjalizację pierwszego stopnia z zakresu pediatrii, a następnie w 1967 r. została uznana za specjalistę drugiego stopnia również z zakresu pediatrii. Z dniem 28.02. 1991 r. Barbara Zegzdryn przeszła na zasłużoną emeryturę, jednakże nie osiadła na laurach, dalej pracując  w Zespole Opieki Zdrowotnej w Nowej Rudzie w niepełnym wymiarze czasu pracy. Początkowo na stanowisku starszego asystenta w Oddziale Dziecięcym, a nastepnie starszego asystenta w Poradni Dziecięcej wspomnianego Zespołu (w pełnym wymiarze czasu pracy.)

 

W wyniku reorganizacji Powiatowej Służby Zdrowia w 2007 roku, została pracownikiem SP ZOZ w Kłodzku, gdzie pracuje do dzisiaj pełniąc dyżury medyczne w Oddziale dziecięcym. Osoba Barbary Zegzdryn, została doceniona nie tylko przez środowiska lekarskie,  za co otrzymała m.in:

Srebrny Krzyż Zasługi, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Odznakę za wzorową pracę w Służbie Zdrowia, Odznakę Zasłużony dla województwa Wrocławskiego, Odznakę Zasłużony dla województwa Wałbrzskiego, Odznakę Zasłużony Pracownik ZOZ Nowa Ruda, Odznakę Przyjaciel Dziecka, Medal od górników.

 


 


 


 

Zmieniony: Środa, 12 Wrzesień 2012 08:39
 
Copyright 2005 - 2009 UM Nowa Ruda
Optymalizacja dla Firefox, rozdzielczosc 1024 x 768, kolorystyka 32 bity