PREZENTACJA "POWODZIOWEGO" SPRZĘTU PDF Drukuj Email
Czwartek, 27 Wrzesień 2012 06:56

"Worker 4" to urządzenie do napełniania worków piaskiem, oferowane przez firmę PHU Rol-Poż Safety z Głogowa. W piątek 21 września w obecności przedstawicieli służb mundurowych, poszczególnych radnych oraz pracowników Urzędu Miejskiego; odbyła się prezentacja sprzętu. Urządzenie jest lekkie ( mniej niż 10 kg), nie wymaga specjalistycznego szkolenia oraz zasilania prądem. Wydajność (jak zapewniają producenci); to ok 720 worków napełnionych przez jedną osobę w ciągu godziny. Koszt urządzenia to - 2.800 złotych.

Jak informuje obecna podczas prezentacji Barbara Postrach(Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich UM); na bieżąco poszerzamy wiedzę na temat możliwości zapobiegania, bądź niwelowania skutków powodzi. Cykliczność występowania lokalnych podtopień, wymaga uczestnictwa w tego typu pokazach oraz aktualizacji wiedzy na temat sprzętu specjalistycznego - podsumowuje B. Postrach.