"SALOS" GOŚCIEM HONOROWYM SESJI PDF Drukuj Email
Środa, 03 Październik 2012 10:53

Uroczystym akcentem XXVI sesji Rady Miasta; była wizyta koszykarzy SL SALOS RP NOWA RUDA. W dniach 14-16.września; noworudzka drużyna wywalczyła tytuł Mistrza Polski, na rozgrywanych w Gdańsku - Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej. Drużyna w składzie: Oskar Kaźmierczak, Michał Król, Arkadiusz Haras, Bartłomiej Kołpel, Kacper Szurgot, Bartosz Zwolenik, Bartłomiej Ćwiąkała, Paweł Trocha, Cyprian Wielichowski, Marek Studziński, Michał Cerazy, Dawid Szewieło, Dawid Skoneczny; reprezentować będzie nasz kraj na przyszłorocznych Mistrzostwach Europy w Chorwacji.

DSC 3627

Z tej okazji burmistrz Tomasz Kiliński oraz Rada Miasta; uhonorowali sportowców listami gratulacyjnymi oraz drobnymi upominkami. W krótkim wystąpieniu; trener mistrzowskiej ekipy - p. Radosław Legieć, podziekował za zaproszenie oraz dotychczasowe wsparcie.

Realizację harmonogramu przygotowanych uchwał, rozpoczęto od informacji z wykonania budżetu za I półrocze 2012 r. Po odczytaniu pozytywnej opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej, wyrażeniu stanowisk przez Przewodniczących komisji RM - jednogłośnie przyjęto projekt uchwały.
Zmiany w budżecie miasta, wprowadzone na środowej sesji; to m.in przeznacznie kwoty 60 tys. złotych na zadania "promocyjne", zarezerwowanie 40 tys. złotych na zakup samochodu (BUS) dla Urzędu Miejskiego czy zwiększenie dotacji(45 tys.) na zakup podręczników w ramach programu "Wyprawka szkolna".
Ponadto radni pozytywnie opowiedzieli się za przesunięciem niezbędnych środków( 30 tys.) na remont odcinka kanalizacji przy ul. Radkowskiej a także przeznaczenia kwoty( 8 tys. ) na zakup kotła CO w Szkole Podstawowej Nr 3.
Z uwagi na realizację przez Szkołę Podstawową Nr 7, projektu "Uczenie się przez całe życie"; do budżetu wprowadzono kwotę 80 tys. złotych.
Pozostałe projekty dotyczyły m.in. zaciągnięcia pożyczki( 300 tys. zł); przez Centrum Turystyczno - Sportowe, z przeznaczeniem na remont "hotelu" oraz przyjęcia Strategii Rozwoju Aglomeracji Wałbrzyskiej na lata 2013-2020 .
Uzupełnieniem spotkania rajców było przegłosowanie projektu dot. przekazania do szczebla wojewódzkiego zadania objęcia wychowaniem przedszkolnym dzieci niesłyszących i słabosłyszących, a także usystematyzowanie trybu przyznanawania tytułów "Honorowy obywatel" oraz "Zasłużony dla miasta Nowa Ruda".
Na zakończenie; jednogłośnie przyjęto deklarację względem władz Samorządu Województwa Dolnośląskiego, dotyczącą usystematyzowania i modernizacji infrastruktury drogowej.

DSC 3608

DSC 3622