FAWORYCI NIE ZAWIEDLI PDF Drukuj Email
Środa, 03 Październik 2012 11:12

Puchar Burmistrza Nowej Rudy to główne trofeum; rozgrywanego w minioną sobotę (29.09) - Międzynarodowego Turnieju Piłkarzy Oldboy's. Do rywalizacji stanęły 3 drużyny: aktualny mistrz Polski – WKS Śląsk Wrocław, J.O.W.A Wallers Arenberg (Francja) oraz gospodarze "Old Boys Nowa Ruda". Rozgrywki na obiektach przy Centrum Turystyczno -Sportowym w Słupcu, zainaugurował z-ca burmistrza miasta – p. Marzena Wolińska. Piłkarze rywalizowali systemem "każdy z każdym"; podczas 40- minutowych spotkań (2 x 20). Zawody sędziował Kazimierz Słabowski, a na liniach asystowali: Grzegorz Polanowski oraz Wiesław Majdak.

DSC 3664

Wszystkie mecze mogły podobać się zgromadzonej publiczności, gdyż obfitowały w udane, szybkie akcje a przede wszystkim - bramki. Tych najwięcej strzelili goście z Wrocławia, zdobywając Puchar Burmistrza Nowej Rudy. Królem strzelców został Tomasz Moskal (WKS Śląsk Wrocław), który 7 razy trafiał do bramki przeciwników.

I mecz: WKS Śląsk Wrocław - J.O.W.A Wallers Arenberg 8:2 (3:0)
II mecz: Old Boys Nowa Ruda – WKS Śląsk Wrocław 2:5 (0:1)
III mecz: Old Boys Nowa Ruda - J.O.W.A Wallers Arenberg 4:0 (1:0)

Końcowa klasyfikacja

1. WKS Śląsk Wrocław 6 13-4
2. Old Boys Nowa Ruda 3 6-5
3. J.O.W.A Wallers Arenberg 0 2-12

WKS Śląsk Wrocław: Robert Tkaczyk, Arkadiusz Górka, Tomasz Owczarek, Marek Sekunda, Dariusz Kustanowicz, Tomasz Moskal, Andrzej Górniak, Mariusz Stelmach, Piotr Klepacz, Stanisław Leśniarek.
Old Boys Nowa Ruda: Patryk Rosiak, Dawid Turkowicz, Przemysław Achrem, Jan Kobryńczuk, Jacek Krzyżanowski, Marcin Kowalczyk, Andrzej Cyman, Arkadiusz Szmigiero, Robert Kuśnierz, Czesław Kantorski, Paweł Szarek, Stanisław Aksamit, Ireneusz Czarnowski, Jan Zarański.
J.O.W.A Wallers Arenberg: w składzie drużyny z Francji zagrali zawodnicy oraz pracownicy klubu m.in. na stałe mieszkający we Francji noworudzianin Henryk Kaliś były zawodnik Górnika Słupiec i Piasta Nowa Ruda. Gościnnie we francuskiej drużynie zagrał Henryk Terlecki (trener Huraganu Bożków).

DSC 3646

DSC 3649