Witamy w Nowej Rudzie

Nowa Ruda TVPierwsza Telewizja Internetowa Pogoda w Nowej Rudzie Pogoda w Polsce

     

„Kocham, lubię, szanuję... nie śmiecę” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Czajka   
Środa, 10 Październik 2012 09:06

Sprzątanie Świata to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie we wrześniu. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest rozbudzanie szacunku do przyrody, wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa i zdanie sobie sprawy z konsekwencji naszych nieekologicznych działań.29 września społeczność uczniowska i nauczyciele z Miejskiego Zespołu Szkół Nr 1 w Nowej Rudzie włączyli się do tej ważnej akcji. Przedsięwzięcie zaplanował i zorganizował Samorząd Uczniowski przy współpracy z Dyrekcją Szkoły i Urzędem Miasta, który dostarczył worki i rękawiczki.


W pięknej scenerii jesiennej pogody młodzież wyszła w teren, by dać noworudzianom przykład i zachęcić wszystkich do sprzątania i nieśmiecenia. Miejscem akcji był teren dzielnicy Nowa Ruda –Drogosław. Uczniowie Szkoły Podstawowej sprzątali obszar wokół szkoły, plac zabaw, parking i pobocza ulicy Stara Droga. Uczniowie Gimnazjum - Park Sikorskiego, las i park przy ul. Stara Droga, plac zabaw przy ul. Andersa, pobocza przy ul. Świdnickiej. Do czynu włączyli się także członkowie Koła Geograficznego naszej szkoły, którzy sprzątali las.
Dzieci i młodzież pięknie wywiązali się z zadania przynosząc po kilkanaście worków od klasy. Doraźne cele akcji zostały osiągnięte. Miejmy nadzieję, że te edukacyjne również i coraz rzadziej będziemy obserwować zdziwienie naszych pociech sprzątających miejsca w parku i w lesie z dużą ilością pozostawionych butelek po alkoholu.
Dorośli mogliby się jeszcze wiele nauczyć od dzieci.

 

Opiekun SU: Janina Organek

jklo

jkl

 

 
Copyright 2005 - 2009 UM Nowa Ruda
Optymalizacja dla Firefox, rozdzielczosc 1024 x 768, kolorystyka 32 bity