TURYSTYCZNE POGRANICZE PDF Drukuj Email
Środa, 10 Październik 2012 09:24

W środę 3 października odbyła się konferencja dotycząca rozwoju turystycznego pogranicza, połączona z uroczystym otwarciem punktu Informacji Turystycznej. Z tej okazji w noworudzkim ratuszu spotkali się przedstawiciele branży turystycznej z Polski i Czech. Przedsięwzięcie zorganizowano w ramach projektu "Podniesienie jakości świadczonych usług na pograniczu polsko-czeskim" , na które Gmina Miejska otrzymała dofinansowanie.

DSC 3748

Spotkanie zainaugurował burmistrz Tomasz Kiliński, który wyraził zadowolenie z nowej, bardziej dostępnej lokalizacji. Podkreślił także iż w dobie zmian wizerunkowych jakie przechodzi nasze miasto, profesjonalna "informacja" jest rzeczą niezbędną. Wśród zaproszonych gości obecna była także Poseł Monika Wielichowska, Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Behan oraz v-ce starosta miasta Broumov(Czechy) - p. Kamil Slezak. Założeniem środowego spotkania było nawiązanie współpracy oraz przedstawienie koncepcji funkcjonowania oraz rozwoju ruchu turystycznego w mieście i regionie.

Od sierpnia br. mieszkańcy a przede wszystkim turyści, bez problemów trafią do zlokalizowanego w samym centrum miasta (Rynek 2) punktu informacyjnego. Poza pomocą w zlokalizowaniu oraz dotarciu do pobliskich atrakcji turystycznych, w "It" można także kupić pamiątki związane z naszym miastem. Do dyspozycji odwiedzających udostępniono także 3 "info-kioski"; zlokalizowane we wszystkich dzielnicach miasta, pracujące w trybie 24-godzinnym. Już wkrótce; w bezpośrednim sąsiedztwie "It", podróżni będą mogli skorzystać z bezprzewodowego internetu.

DSC 3746

DSC 3752