INAUGURACJA OBRAD MŁODZIEŻOWEJ RADY MIEJSKIEJ PDF Drukuj Email
Wtorek, 16 Październik 2012 07:21

Charakter czysto organizacyjny; miało pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Miejskiej VIII kadencji, w dniu 10 października br. Sześć szkół przedstawiło po trzech kandydatów na radnych, którzy w środę spotkali się w noworudzkim ratuszu. W skład MRM wchodzi 18-stu radnych, wybieranych na 2 lata. Sesje organizowane są raz w miesiącu pod okiem koordynatora p. Anety Telus. Młodzi rajcowie spotykają się nieprzerwanie od 2004 roku, dyskutując m.in w temacie edukacji oraz wspólnych przedsięwzieć służących miastu i społeczności uczniowskiej.

DSC 3806

Pierwszą część spotkania inauguracyjnego poprowadził Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Behan, który m.in przyjął ślubowanie nowych radnych. Po powołaniu Komisji Skrutacyjnej, ustalono prezydium w składzie: Przewodniczący - Bogdan Grzebieniowski oraz zastępcy Maria Behan i Przemysław Rzeszutek. Nad prawidłowym funkcjonowaniem czuwać bedzie sekretarz Martyna Kłossowska, a budżetem zarządzać Salma Borysiewicz. Kolejnę sesję MRM, zaplanowano na 8 listopada.

DSC 3798

DSC 3804