POKOLENIOWA ZMIANA WARTY PDF Drukuj Email
Wtorek, 30 Październik 2012 08:44

Podczas minionego weekendu; w hali sportowej w Słupcu, gościli uczestnicy I Ogólnopolskiego Turnieju Kwalifikacyjnego Seniorów w tenisie stołowym. Organizatorami wydarzenia będącego eliminacją do Mistrzostw Polski był: Polski Związek Tenisa Stołowego, Dolnośląski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego oraz Centrum Turystyczno – Sportowe. Honorowy patronat objęła Poseł Monika Wielichowska oraz Burmistrz Nowej Rudy Tomasz Kiliński.

DSC 0030

W zawodach udział wzięło 170-ciu zawodników z całej Polski, w tym reprezentantka Polski tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Londynie - Katarzyna Grzybowska. Dwudniowe zmagania wyłoniły zwycięzców. Wśród Pań najlepsza okazała się Antonina Szymańska z Nadarzyna a najlepszym seniorem został Daniel Górak(Grodzisk Mazowiecki).

DSC 0065

DSC 0047

O wyjątkowości weekendowych zawodów, stanowiło uroczyste pożegnanie, wieloletniego Prezesa DOZTS - p. Zygmunta Sutkowskiego. Po 43 latach zarządzania Związkiem, "Prezes Tysiąclecia" przekazał funkcję Kamilowi Skrzypczakowi. Z tej okazji burmistrz Tomasz Kiliński podziękował za wieloletnie propagowanie tenisa stołowego w mieście i regionie, życząc pomyślności na dalsze lata. Do podziękowań i gratulacji dołączył Prezes CTS - Paweł Marciniak, który przekazał list gratulacyjny od poseł Moniki Wielichowskiej.

DSC 0004

DSC 0008