Witamy w Nowej Rudzie

Nowa Ruda TVPierwsza Telewizja Internetowa Pogoda w Nowej Rudzie Pogoda w Polsce

     

KINO NOWYCH MOŻLIWOŚCI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Czajka   
Środa, 07 Listopad 2012 08:19

„W małym kinie, nikt już nie gra na pianinie”.... tak niegdyś śpiewał Mieczysław Fogg w swoim jednym z wielu przebojów. Pomimo iż realia całkiem inne, to sytuacja  wydaje się ...ponadczasowa. Obecnie małe, stylowe kina, z powodów techniczno - komercyjnych przegrywają nierówną walkę z Multipleksami i są zamykane. Pozostają Ci „najwięksi” którzy często oferują klimat jakże różny od „starej” sali kinowej, gdzie fotele skrzypią, słychać szmer projektora, a obraz nie zawsze jest idealny. Pomimo sentymentu, realia ekonomiczne, wymuszają na właścicielach oraz instytucjach zarządzających kinami, nieustanny rozwój technologiczny.

Repertuar Kino MOK - listopad 

Kino działające przy Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie, zwycięsko wytrzymało próbę czasu i jako nieliczne w regionie od listopada konkuruje z „sieciówkami”.

Do wygodnych foteli, profesjonalnego ekranu i systemu nagłośnienia, dołączył nowy projektor cyfrowy. Ten milowy krok w noworudzkiej kinematografii, był możliwy dzięki dofinansowaniu(140 tys.) z Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej oraz przekazaniu z budżetu miasta Nowa Ruda – sumy 175 tys. złotych. Za łączną kwotę 280 tys. złotych zakupiono m.in: projektor cyfrowy, bramki „bezpieczeństwa”, 370 sztuk okularów „3D” wraz ze zmywarką oraz urządzenia podtrzymujące stabilną pracę systemu wyświetlania.

Projektor Cyfrowy

Okulary 3D

Zadowolenia z tego faktu nie ukrywa Wojciech Kołodziej, dyrektor noworudzkiego MOK-u. „Już parę lat temu, było wiadomo że era filmów na taśmie 35 milimetrów się kończy. To był ostatni sygnał aby uratować nasze kino. Po raz kolejny „PISF”, docenił nasze starania i zaangażowanie władz miasta; przyznając nam znaczne wsparcie finansowe. Rzeczą ważną dla nas, jest podtrzymanie klimatu Kina MOK – wyjaśnia Kołodziej. Pomimo, iż dysponujemy technologią rodem z Multipleksów, nie rezygnujemy z wypracowanych, sprawdzonych standardów. Stawiamy na doświadczonego kino-operatora, słuchamy pracowników którzy znają się na kinie i trafnie wybierają repertuar. Nadal będziemy organizować cieszące się ogromną popularnością - tematyczne seanse filmowe. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że od 10 lat mamy własny Festiwal Filmowy, którego honorowym patronem jest noworudzianin, aktor Robert Więckiewicz. Ważną informacją jest to, że pomimo konieczności podniesienia ceny biletów - nadal będziemy konkurencyjni cenowo – podsumowuje W. Kołodziej.

DSC 3880

 

 www.mok.nowaruda.pl

(74) 872- 44- 84


TimeOut

Zmieniony: Środa, 07 Listopad 2012 08:36
 
Copyright 2005 - 2009 UM Nowa Ruda
Optymalizacja dla Firefox, rozdzielczosc 1024 x 768, kolorystyka 32 bity