WIELKIE KINO W MAŁYM MIEŚCIE PDF Drukuj Email
Wtorek, 13 Listopad 2012 10:47

W czwartek 9 listopada odbyła się długo oczekiwana premiera; zapowiadanego od wielu dni wydarzenia filmowego pn. "Nowe możliwości Kina Mok". Fabułę stanowią perypetie "małego kina", które dzięki determinacji gospodarzy i wsparciu lokalnych władz- przechodzi całkowite przeobrażenie. W roli głównej wystąpił dyrektor noworudzkiego MOK-u Wojciech Kołodziej a na scenie partnerowala mu Agata Pilarska; Kierownik Działu Artystyczno-Kulturalnego. Sukces produkcji murowany, gdyż całość wyreżyserował wieloletni kinooperator, zdobywca wielu nagród - Władysław Trojanowski. O profesjonalny filmowy "soundtrack"; zadbała Kapela Zespołu Pieśni i Tańca "Nowa Ruda". Patronat medialny nad tą rodzimą produkcją, objęła Telewizja Sudecka oraz gazety - "Kurier Noworudzko-Radkowski" i "Noworudzianin".

DSC 4079

Wydarzenie zgromadziło liczną publiczność, wśród której nie zabrakło przedstawicieli władz miasta. Oprócz kinomanów w fotelach zasiedli: burmistrz Tomasz Kiliński wraz z z-cą Marzeną Wolińską, Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Behan, radni oraz przedstawiciele jednostek współpracujących z MOK-iem. Z uwagi na nieobecność poseł Moniki Wielichowskiej, podziękowania organizatorów skierowano do dyrektor biura Małgorzaty Jędrzejewskiej - Skrzypczyk.

Po wyświetleniu filmu Jamesa Camerona "Sanctum 3D", to epokowe wydarzenie w historii noworudzkiego kina, uczczono lampką szampana oraz okolicznościowym tortem.

mini-koncert z okazji otwarcia kina(fragment)http://www.youtube.com/watch?v=AcrGGijQjCo

DSC 4086

DSC 4102

DSC 4090

W najbliższy weekend (16-18 listopada); Kino MOK zaprasza na ogólnopolską PREMIERĘ!!! drugiej części sagi "Zmierzch:Przed świtem".

Szczegóły:
www.mok.nowaruda.pl