"SUDECKI KRYSZTAŁ" ZA REWITALIZACJĘ!! PDF Drukuj Email
Wtorek, 13 Listopad 2012 11:04

Z przyjemnością informujemy, iż działania samorządowe oraz zmiany jakie w ostatnich lata przechodzi nasze miasto - po raz kolejny zostały docenione. W piątek 9 listopada, odbyła się uroczysta gala; podczas której wręczono "Kryształy Sudeckie". Nagroda przyznawana przez Telewizję Sudecką, składa się z 6-ciu kategorii: Najlepsza impreza promująca region, inwestycja, produkt turystyczny, firma rodzinna, inicjatywa proekologiczna oraz osobowość regionu. Kapitułę konkursową stanowi 14 osób reprezentujących region. Jak przekonują organizatorzy, celem tego największego gospodarczego plebiscytu Sudetów, jest promocja przedsiębiorczości.

Kryształy 1

Podczas uroczystości w Zamku na Skale w Trzebieszowicach; Nową Rudę reprezentował burmistrz Tomasz Kiliński, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Behan oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury - Wojciech Kołodziej. Obecność dyrektora MOK-u, podyktowana była wyróżnieniem Festiwalu Folklorystycznego w kategorii "Najlepsza impreza promująca region". W finałowym rozstrzygnięciu, 20-letnia folkowa inicjatywa, musiała uznać wyższość tegorocznego laureata - Festiwalu Reggae "REGAŁOWISKO" z Bielawy.

Całkowita zmiana wizerunkowa centrum Nowej Rudy, nie miała sobie równych w kategorii - "Najlepsza Inwestycja". Tomasz Kiliński odbierając statuetkę podziękował kapitule konkursowej za to prestiżowe wyróżnienie. Włodarz podkreślił, iż sukces ostateczny to składowa wzorowej współpracy samorządu z lokalnymi parlamentarzystami, przy pełnej akceptacji mieszkańców.

Zmieniony: Czwartek, 24 Styczeń 2013 14:08