INNOWACYJNY FINAŁ WOŚP PDF Drukuj Email
Wtorek, 15 Styczeń 2013 09:10

Tradycyjnie trzaskający mróz towarzyszył kolejnemu już, XXI Finałowi Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy. Tym razem cała Polska i nie tylko kwestowała na rzecz "ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów". Po raz pierwszy w ponad 20 - letniej historii tego wydarzenia, uzbierana kwota sfinansuje zakup aparatury dla dzieci i dorosłych.

WOŚP 2013

Z tej okazji na noworudzkim rynku odbyły się pokazy sekcji działających przy Miejskim Ośrodku Kultury, koncerty lokalnych zespołów oraz występ "gwiazdy wieczoru" - reggae składu NAAMAN. Całość uzbieranej przez nasze miasto kwoty - 18,439.59 zł., dopełniły licytacje rekodzieł rodzimych artystów oraz vouchery lokali gastronomincznych. W tym roku 72 wolontariuszy zbierało datki w różnych cześciach miasta. Najaktywniejsi okazali się: Michał Sworniowski(1580,72 zł), Justyna Poźniak(1531,53 zł) oraz Joanna Rak (660,19 zł). Cała trójka otrzymała pamiątkowe gadżety od noworudzkiego sztabu WOŚP. Zwieńczniem niedzielnej zbiórki, było "światełka do nieba"; poprzedzone podziękowaniami burmistrza Tomasza Kilińskiego oraz wójta Sławomira Karwowskiego. Wnioskując po uzyskanej kwocie; która jest porównywalna z rokiem ubiegłym (18,5 tys. zł) oraz zaangażowaniu mieszkańców regionu - jak na razie arytmia temu sercu...nie grozi. DZIĘKUJEMY!!!

wolontariusze

ener za