Witamy w Nowej Rudzie

Nowa Ruda TVPierwsza Telewizja Internetowa Pogoda w Nowej Rudzie Pogoda w Polsce

     

FOLKOWA INAUGURACJA ROKU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Czajka   
Wtorek, 22 Styczeń 2013 08:49

W niedzielę 20 stycznia, odbył się tradycyjny koncert noworoczny, przygotowany przez Zespół Pieśni i Tańca Nowa Ruda. Publiczności zgromadzonej w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, zaprezentowały się wszystkie grupy wiekowe - łącznie 80 osób. W przerwie podzielonego na 2 częsci widowiska, odbył się kiermasz z którego wpływy przeznaczone zostaną na działalność Zespołu. Po raz pierwszy noworudzkiej publiczności zaprezentował się choreograf ZPiT- Wojciech Chylewski,  który przedstawił Zespół w całkiem innym świetle.

DSC 5075

 Był to mój pierwszy koncert w Nowej Rudzie i zależało mi na tym aby był inny niż poprzednie. Przede wszystkim wzbogaciliśmy kapelę o instrumenty perkusyjne oraz zdecydowanie bardziej zaczęliśmy "pracować" światłem. Tym samym osiagnęliśmy nowe efekty wizualne. Muzycy zaprezentowali niemal całkowicie zmieniony repertuar. Tancerze musięli zmierzyć się z nowymi choreografiami, jak chociażby w finale na wszystkie pary czy przy tańcach kaszubskich. Wprowadziliśmy także drobne modyfikacje u grupy wokalnej. Jak na debiut, jestem bardzo zadolony - podsumowuje Chylewski.

Nowa jakość, zaowocowała pomysłem uruchomienia "filii" ZPiT w dzielnicy Słupiec. Jak przekonuje choreograf, raz w tygodniu w asyście akompaniatora odbywać się będą zajęcia z grupą dziecięcą. Pierwsze spotkanie zaplanowano w połowie lutego.
Z początkiem ferii Zespół wyjeżdża na obóz kondycyjny do Kołobrzegu, gdzie m.in doskonalić będą tańce Dolnego Śląska oraz Kurpiów.

DSC 5024

DSC 5057

DSC 5050

DSC 5060

DSC 5082

TimeOut

 

 

 

 
Copyright 2005 - 2009 UM Nowa Ruda
Optymalizacja dla Firefox, rozdzielczosc 1024 x 768, kolorystyka 32 bity