40 LAT MINĘŁO... PDF Drukuj Email
Wtorek, 12 Luty 2013 13:15

W miniony piątek (08.02); 40-lecie pracy artystycznej obchodziła Alicja Gorbacz-Palacios. Z uwagi na wieloletnią współpracę z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Nowej Rudzie, właśnie tam zorganizowano jubileuszowy wernisaż. Malarka jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu i Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. W 1985 roku uzyskała dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Kiejstuta Bereźnickiego. Twórczość artystki to przede wszystkim malarstwo, rysunek, tkanina artystyczna, scenografia oraz renowacja dzieł. Dotychczasowy dorobek jubilatki, stanowią liczne wystawy w kraju i za granicą.

DSCF8055

Wśród przybyłych na uroczystość gości, obecny był Prezes Związku Polskich Artystów Plastyków - Jerzy Jerych, v-ce Wójt Iwona Sudoł, delegacja bibliotek obu gmin oraz rodzina, przyjaciele i miłośnicy twórczości A. Gorbacz - Palacios. Z uwagi na wyjątkową okoliczność, nie zabrakło toastu wzniesionego przez gospodarza - Wojciecha Kołodzieja, tortu oraz kwiatów. Uczestnikom wernisażu, przygrywał duet Malwina Kołt (skrzypce) i Paweł Kopeć(pianino).

DSCF8042

DSCF8038

Nieobecnym przypominamy, iż wystawę można oglądać w holu wystawowym Miejskiego Ośrodka Kultury, do dnia 10 marca br.

Zmieniony: Wtorek, 12 Luty 2013 13:28