ZADBAJ O PSA, CHROŃ OTOCZENIE. PDF Drukuj Email
Wtorek, 12 Luty 2013 13:42

Wszystkim właścicielom psów przypominamy, iż z dniem 21 stycznia 2011 r. weszła w życie Uchwała Rady Miasta; w sprawie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miejskiej Nowa Ruda. W kwestii obowiązków osób posiadających zwierzęta domowe; podstawowe zmiany dotyczą przede wszystkim rejestracji i oznakowania czworonoga. Aby dokonac rejestracji, zwierzę musi posiadać aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie, a właściciel okazać się dokumentem tożsamości (ze zdjęciem) - potwierdzającym fakt zameldowania osoby utrzymującej psa. Druki rejestracyjne, dostępne są w Biurze Obłsługi Klienta (Rynek 11).
Oznakowanie polega na wszczepieniu pod skórę zwierzęcia - mikroczipa. Czynność tą wykonują gabinety weterynaryjne. Urządzenie(czip), zawiera unikatowy 15-cyfrowy numer, któremu odpowiadają dane zapisane w elektronicznej bazie. Dzięki skanowaniu, możliwe będzie powiadomienie właściciela. Odczytu dokonuje się za pomocą specjalnego czytnika. Jednocześnie prosimy właścicieli zwierząt zarejestrowanych według starego systemu (tabliczki), o zaktualizowanie informacji, poprzez podanie danych "czipa".
W trosce o czystość naszego miasta, przypominamy o konieczności sprzątania po swoich pupilach. Dziękujemy....
Dodatkowe informacje - Wydział Mienia Komunalnego Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie tel. (74) 872 03 22 lub 500 100 212 / Inspektor Jarosław Żółty.

Zmieniony: Czwartek, 14 Luty 2013 09:45