Witamy w Nowej Rudzie

Nowa Ruda TVPierwsza Telewizja Internetowa Pogoda w Nowej Rudzie Pogoda w Polsce

     

"Tylko wierność ludziom, czyni z nas człowieka..." PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Czajka   
Wtorek, 12 Marzec 2013 11:52

We wtorek, 05.02.2013r., w Szkole Podstawowej nr 7 w Nowej Rudzie uroczyście obchodzono „Dzień Patrona” szkoły Tadeusza Kościuszki. W Miejskim Ośrodku Kultury zebrali się uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni z tej okazji goście. Już kilka dni wcześniej przed świętem pojawiła się w holu szkoły okazjonalna gazetka „Tadeusz Kościuszko - patronem naszej szkoły”. Uczniowie mogli dowiedzieć się z niej o życiu Tadeusza Kościuszki - bohatera Polski i Stanów Zjednoczonych.

DSC 5281

W dniu Święta Patrona uczniowie z klasy I c, II b i II c pod kierunkiem organizatorek pp. J. Panek, R. Wałęsy i J. Myszogląd przy pomocy słowa i muzyki przypomnieli zebranym fakty z życia oraz dokonania wojskowe bohatera uroczystości. Mali artyści podczas inscenizacji wykonali tańce, śpiewali piosenki poświęcone Tadeuszowi Kościuszce, pieśni patriotyczne o jego żołnierzach – kosynierach, o Krakowie, w którym na Rynku składał Kościuszko przysięgę 24 marca 1794 roku.

Program artystyczny zaciekawił dzieci oraz rodziców i dziadków przybyłych na uroczystość. Aby utrwalić wiadomości o naszym patronie, uczniowie otrzymali karty konkursowe, które po rozwiązaniu należało oddać organizatorom. Uczniowie, którzy najlepiej wykonali zadania otrzymali nagrody w postaci słodkich niespodzianek.

DSC 5268

DSC 5274

R.Wałęsa

 

 

 

 

 
Copyright 2005 - 2009 UM Nowa Ruda
Optymalizacja dla Firefox, rozdzielczosc 1024 x 768, kolorystyka 32 bity