NOWA RUDA "PRZYCIĄGA" TALENTY. PDF Drukuj Email
Piątek, 29 Marzec 2013 10:49

Pierwszego dnia wiosny w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie, odbyła się 3 Regionalna Dolnośląska Gala Talentów. Organizatorem wydarzenia było Gimnazjum Nr 1 im. Zjednoczonej Europy. Wśród zaproszonych gości, obecny był burmistrz Tomasz Kiliński, radny sejmiku województwa dolnoślaskiego Julian Golak oraz radni powiatu kłodzkiego. Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, reprezentowała p. Mariola Kolan.

DSC 5382

Powodzenie poprzednich tego typu imprez zainicjowanych przez noworudzkie gimnazjum, stało się asumptem do organizacji dużej, regionalnej gali. Do tej pory organizowaliśmy miejscowe konkursy talentów i na bazie lat ubiegłych podjęliśmy wyzwanie pokazania czegoś większego - tłumaczy dyrektor placówki Danuta Markuszewska. Dzięki przychylności p. Beaty Pawłowicz; Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, zorganizowaliśmy imprezę obejmującą zasięgiem byłe województwo walbrzyskie. Zwycięzcy 4 regionalnych gal, spotkają się podczas czerwcowego finału wojewódzkiego. Nie ukrywam zadowolenia, iż to właśnie Nowa Ruda będzie gospodarzem tego wydarzenia- podsumowuje dyrektor Markuszewska.

Do konkursu przystąpiło ponad sto osób, z 30-stu szkół oraz instytucji kulturalnych. Nową Rudę reprezentowali: Julia Niebora(Gimnazjum Nr 1), Aerobic Dance(Gimnazjum Nr 2) oraz Marta Miś(Liceum Ogólnokształcące). Pięcio-minutowe występy, oceniało jury złożone z dyrektorów i przedstawicieli szkół. Kluczowym zapisem regulaminu, był brak możliwości oddania głosu na swojego reprezentanta. Wyniki głosowania a także pełny skład finalistów, ogłoszony zostanie 10 kwietnia na stronie kuratorium.

asd

DSC 5325