UDANY DEBIUT "ŻEŃSKIEGO PIASTA"!!! PDF Drukuj Email
Piątek, 29 Marzec 2013 11:15

Po raz pierwszy w sportowej historii miasta, odbył się halowy turniej piłki nożnej kobiet. W czwartek 28 marca w hali sportowej przy Kłodzkiej 16 rywalizowały żeńskie drużyny . Gospodarz (KS "Piast"), podejmował gości z Boguszowa - Gorc, Wałbrzycha oraz Dzierżoniowa. Uroczystego otwarcia zawodów, dokonał bumistrz miasta - Tomasz Kiliński.

DSC 5430

Każdy zespół desygnował do gry 2 składy, które rywalizowały ze sobą w grupach A i B. Dziewczyny rozgrywały 12-minutowe spotkania, bez zmiany stron. Piłkarki Piasta, pomimo braku doświadczenia turniejowego, wykazały wolę walki i drzemiący potencjał. Drużyna została zawiązana w roku ubiegłym i tak na poważnie trenuje od niedawna - tłumaczy Zdzisław Druciak. Zajęcia prowadzone są systematycznie przez trenera II klasy Adama Chorągwickiego. Jak na nietypową dla kobiet dyscyplinę sportu, to zainteresowanie jest duże. Jest to debiut dziewczyn, a na wyniki i ewentualne wskaźniki formy trzeba bedzie jeszcze poczekać - podsumowuje Druciak.

W meczu inauguracyjnym; Piast II pokonał drużynę z Wałbrzycha stosunkiem bramek 1:0. Spotkanie obfitowało w strzały, szybkie akcje i walkę do końca. W zamieszaniu podbramkowym, najlepiej znalazła się Natalia Pudełko, zdobywczyni historycznego trafienia. Zdawałyśmy sobie sprawę że przeciwnik jest bardziej utytułowany, jednakże dałyśmy z siebie wszystko. Znalazłam sie w odpowiednim miejscu i czasie, co pozwoliło mi strzelić bramkę. Na pytanie o ulubioną drużynę, Natalia bez wahania odpowiedziała - Real Madryt, ze wskazaniem na goalkeepera "królewskich".
Turniej zakończył się "bratobójczym" finałem obu drużyn z Boguszowa-Gorc, w którym lepsza okazała się ekipa Gorce II z "królową strzelców" - Nikolą Pełchatą. Drużyny Piasta uplasowały się tuż za podium na 4 i 5 miejscu, zanotowując tym samy udany debiut. GRATULUJEMY!!!

kobieca TIKI-TAKA: http://www.youtube.com/watch?v=RGrQ2Er0kQY

DSC 5422

DSC 5444

DSC 5445

Natalia Pudełko

Pierwsza bramka dla Piasta cz.1

Pierwsza bramka dla Piasta cz.2

TABELA KOŃCOWA:

1) Szczyt Boguszów Gorce I
2) Szczyt Boguszów Gorce II
3) Victoria Aglomeracja Wałbrzyska I
4) Piast Nowa Ruda II
5) Piast Nowa Ruda I
6) Victoria Aglomeracja Wałbrzyska II
7) UKS Lechia Dzierżoniów I
8) UKS Lechia Dzierżoniów II.

STRZELCZYNIE PIASTA:

Lechia II 0-2 Wałbrzych II
Gorce II 1-1 Wałbrzych II
Piast II 2-1 Lechia II

DRUŻYNA PIAST A: Babik Marta, Chrobocińska Nicola, Kowalska Wiktoria, Kozina Angelika, Kubas Klaudia, Piętoń Elżbieta, Staniszewska Aleksandra, Szcześniak Aleksandra, Śmiechura Katarzyna(kapitan), Śmiechura Martyna,Ważna Laura, Szpak Sandra.

DRUŻYNA PIAST B: Arciszewska Klaudia, Ekielska Klaudia, Kisiel Zuzanna, Mierzejewska Zuzanna, Muczyńska Natalia - kapitan, Pudełko Natalia, Pudełko Katarzyna, Sąsiadek Urszula, Skorupa Sandra, Szymańska Izabela, Wacławik Roksana, Włodarczyk Aleksandra.

Zmieniony: Piątek, 29 Marzec 2013 12:50