Witamy w Nowej Rudzie

Nowa Ruda TVPierwsza Telewizja Internetowa Pogoda w Nowej Rudzie Pogoda w Polsce

     

Z SESJI RADY MIASTA... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Czajka   
Wtorek, 02 Kwiecień 2013 08:58

W środę 27 marca, odbyła się XXXII sesja Rady Miasta. Obrady tradycyjnie rozpoczęto od wprowadzenia zmian w budżecie. Wśród najważniejszych wymienić należy przeznaczenie kwot: 400 tys. złotych(promesa) na odbudowę ul. Stare Zagórze, 10-ciu tysięcy na adaptację toalet przy cmentarzu komunalnym w Nowej Rudzie, czy 40 tys. złotych na zakup komputerowego systemu informacji i zarządzania gminą.

DSC 5406

Rada wprowadziła zamiany w uchwale dot. czystości i porządku w gminie; normując sytuację nieruchomosci niezamieszkałych, na których wytwarzane są odpady.
Ponadto radni pozytywnie zaopiniowali program opieki i zapobieganiu bezdomności zwierząt, a także usystematyzowali gminny program stypendialny.
Następstem ostatniej sesji jest także mianowanie ronda przy ulicy Niepodległości, imieniem Anny German. Piosenkarka we wczesnym dzieciństwie była mieszkanką Nowej Rudy, co postanowiono uwiecznić dla przyszłych pokoleń.
Na zakończenie wprowadzono zmiany w Miejskim Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz w porozumieniu dot. gospodarki komunalnej i mieszkaniowej.
Poza życzeniami Przewodniczącego Andrzeja Behana, wielkanocnym akcentem była wizyta podopiecznych z Przedszkola "Bajka", którzy wręczyli racjom świąteczne pisanki.

DSC 5410

TimeOut

 

Zmieniony: Wtorek, 02 Kwiecień 2013 09:08
 
Copyright 2005 - 2009 UM Nowa Ruda
Optymalizacja dla Firefox, rozdzielczosc 1024 x 768, kolorystyka 32 bity