WIOSENNY FESTIWAL GWIAZD PDF Drukuj Email
Wtorek, 09 Kwiecień 2013 07:16

Międzynarodowy Festiwal Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej pn. "Wiosenne Gwiazdy" , powrócił do Nowej Rudy. W dniach 4-6 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury, odbyła się XIV edycja imprezy, którą zaszczycili goście z Białorusi, Mołdawii, Ukrainy, Rosji oraz Polski. Organizatorem wydarzenia, była Fundacja "Polska Łączy", która za cel stawia integrację międzykulturową, wymianę doświadczeń twórczych a przede wszystkim dobrą zabawę. Uroczystego otwarcia festiwalu , dokonał burmistrz Tomasz Kiliński.

DSC 5553

Przez 3 dni na scenie noworudzkiego MOK- wystąpiło ok. 130 osób, w tym soliści, duety oraz grupy wokalno-teatralne. Nad prawidłowym przebiegiem czuwało 7-osobowe jury w składzie: M.Sójka(Przewodnicząca), N.Polkh, W.Kołodziej, A.Pilarska, F.Myćka, M.Drelich oraz M.Stokłosa. Uczestników oceniano pod względem przygotowania występu oraz ogólnych walorów artystycznych.

Na uwagę zasługuje zajęcie pierwszego miejsca w kat. zespoły ludowe przez ZPiT Nowa Ruda. W grupie tańców nowoczesnych, bezkonkurencyjna okazała się COMA A i B. Kategorię fortepian zdominowała Irina Ciobanu z Mołdawii a serca publiczności podbił jej rodak, najmłodszy uczestnik festiwalu - Nichita Bitcha( 7 lat).   /video z występu: http://www.youtube.com/watch?v=lhfU_pD0PLY

Puchar burmistrza Nowej Rudy zdobył Zespół Wokalny "Lirico" z Mołdawii a statuetka dyrektora MOK-u, przypadła w udziale Szkole Muzycznej z Ukrainy. Najważniejszą nagrodę, czyli Gran Prix XIV Festiwalu "Wiosenne Gwiazdy", otrzymał Zespół Diesnianoczka z Rosji. GRATULUJEMY!!!...

DSC 5491

DSC 5475