TANECZNY WEEKEND PDF Drukuj Email
Wtorek, 16 Kwiecień 2013 07:31

W miniony weekend taniec w formie klasycznej oraz nowoczesnej, opanował halę sportową w Słupcu. W sobotę po raz 27 odbyły się Noworudzkie Spotkania Taneczne aby w niedzielę udostępnić parkiet freestyle'owcom. Organizacja w roku ubiegłym Mistrzostw Polski w Tańcach Standardowych, umocniła pozycję Nowej Rudy na tanecznej mapie Polski. Łącznie 7 par najwyższej klasy S, zaprezentowało się przed noworudzką publicznością. Na uwagę zasługuje obecność Mistrza Czech w tańcach standardowych Martina Dvoraka wraz z partnerką Zuzanną Silhanovą; zwycięzców tegorocznego turnieju. Siedem par szczególnie miło wspominać będzie nasze miasto, gdyż to tutaj uzyskały wyższe klasy taneczne.

DSC 5776

Gospodarzy dumnie reprezentowali tancerze RUDAN-u, którzy brali udział w finałach oraz zajmowali miejsca na podium. W kategorii 12-13 lat klasa E, trzecie miejsce zajęli: Amadeusz Kliminowski i Aleksandra Lisowiec, wyprzedzając kolegów z zespołu - Pawła Ujczaka i Julitę Pawlinę. Pozostałe pary zajęły odpowiednio: Piotr Landowski i Paulina Michalska (VI miejsce), Przemysław Wdowiak i Katarzyna Czajka (V) oraz Sebastian Buczakowski i Daria Borek (V). Statuetki oraz wyróżenienia wręczyli burmistrz Tomasz Kiliński wraz z zastępcą Marzeną Wolińską. )...GRATULUJEMY!!!

Niedzielny Festiwal COMANIA, to przede wszystkim mnóstwo uczestników i mocne bity. Na parkiecie królował hip-hop, disco-dance, show-dance oraz taniec freestyle. Oprócz gospodarzy, największą reprezentację zgromadził Klub MDK Wrocław Krzyki(ponad 100 osób). Różne składy Zespołu COMA wyróżniono w kategoriach: Małe formacje(pow.15lat) - III miejsce, duże(do 9 lat) - I miejsce , duże formacje(10-12) - II miejsce oraz duże formacje(13-15) - II miejsce.
Taneczny weekend utwierdził nas w przekonaniu, iż Nowa Ruda nadal tańcem stoi - przekonuje Andrzej Mierzejewski, współorganizator. Zeszłoroczne Mistrzostwa Polski były dużą reklamą dla nas. Blisko 100-tysięczne miasta, często nie mogą pochwalić się taką frekfencją jaka jest u nas. Miło mi jest również poinformować, że w listopadzie 2014 roku będziemy organizatorem Mistrzostw Polski par klasy B i A w łacinie i standarcie. Jeżeli dołożymy do tego COMANIĘ , która jest jedną z największych tego typu imprez w Kraju, to jest się czym pochwalić - podsumowuje A. Mierzejewski.

występ COMY - http://www.youtube.com/watch?v=xISTHNe98vc

LEGGO!  - http://www.youtube.com/watch?v=dn9NiPhQggY