Witamy w Nowej Rudzie

Nowa Ruda TVPierwsza Telewizja Internetowa Pogoda w Nowej Rudzie Pogoda w Polsce

     

WIELKI SUKCES NOWORUDZKICH TANCERZY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Czajka   
Wtorek, 23 Kwiecień 2013 09:17

Pary turniejowe Zespołu Pieśni i Tańca Nowa Ruda, znakomicie zaprezentowały się podczas XIII Ogólnopolskiego Turnieju Tańców Polskich w Wieliszewie(Mazowsze). Debiutanci - Weronika Cieślińska i Karol Tracz w kategorii IIIB (13-15lat) wywalczyli VII miejsce "ocierając się" o pokazy finałowe. Ponadto Jowita Grenda i Przemysław Rzeszutek w kategorii IV B(16-18lat) uplasowali się na IV miejscu.

2

Jednak to nie koniec tanecznych zmagań. Komisja ds. Tańców Polskich Polskiej Sekcji CIOFF zdecydowała, że w dniach 12-14.04.2013r odbędą się także XIII Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich „Mazur 2013”. Najmłodsza para Małgorzata Gierlicka i Szymon Harasimowicz zostali V-ce Mistrzami Polski w kategorii II A (9-12lat) udowodniając, iż są we wspaniałej formie. W kategorii IIIA (13-15lat) startowały dwie noworudzkie pary, które zajęły najwyższe stopnie podium. Najlepszą parą w Polsce została Aurelia Grenda i Szymon Obolewicz, a tuż za nimi znaleźli się Karolina Miśkiewicz i Maciej Miś. Piątą parą w kraju w kategorii VA (19-30lat) uznano Magdalenę Stelmaszewską i Michała Miś. Po długiej nieobecności na VII lokacie uplasowała się Aleksandra Skrzypczyk i Patryk Zarzycki. Cała nasza młodzież zaprezentowała bardzo wysoki poziom. Świadczą o tym zdobyte miejsca, ale także gratulacje i pochwały innych instruktorów. 

Nasi tancerze wzięli także udział w IV Ogólnopolskich Warsztatach Tanecznych. Pod okiem instruktorów z Torunia i Warszawy, doskonalono technikę polki, oberka i mazura. Uczestniczyliśmy w 15-stym Jubileuszu Zespołu Tańca Ludowego „ Promyki ”, gdzie mieliśmy okazję oglądać folklor niemal z całego kraju. Wyjazd uważamy za bardzo udany!

3

1

M.Stelmaszewska/ZPiT

 

 
Copyright 2005 - 2009 UM Nowa Ruda
Optymalizacja dla Firefox, rozdzielczosc 1024 x 768, kolorystyka 32 bity