SAMORZĄDOWCY W DROGOSŁAWIU PDF Drukuj Email
Wtorek, 14 Maj 2013 09:35

07 maja w Drogosławiu, samorządowcy zainaugurowali coroczny cykl spotkań z mieszkańcami. W najbliższych tygodniach burmistrz Tomasz Kiliński, Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Behan, radni oraz zaproszeni goście; odwiedzą 3 dzielnice naszego miasta. Ideą spotkań jest informowanie o prowadzonych inwestycjach i planach. Poza funkcją informacyjną, jest to znakomita okazja do przedstawienia swoich problemów i propozycji ich rozwiązania.

sd

Gospodarzem wtorkowego spotkania w Miejskim Zespole Szkół Nr 1, był radny powiatu kłodzkiego - Dariusz Chojecki. Zanim rozpoczęto dyskusję, Tomasz Kiliński przedstawił bilans prowadzonych zadań oraz plany na kolejne miesiące. Wśród zaplanowanych zadań, włodarz wymienił m.in: kontynuację rewitalizacji miasta, realizację projektów turystycznych( "Szlak spacerowy Grodu nad Włodzicą", adaptacja szybu w Słupcu czy remont wieży na Górze Św. Anny), budowę "domku klubowego" przy ul. Sportowej a także kontynuację budowy III etapu obwodnicy.

Pierwszą część spotkania, zdominowały pytania kierowane do dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej - Mariana Zdunka. Główne kwestie to niezbędne remonty budynków wspólnot mieszkaniowych, dysponowanie zasobami ZGKiM a także najbliższe działania "zakładu".
Tematem dominującym w części drugiej, była "ewentualna budowa marketu" w sąsiedztwie ul. Płk. J. Sokola. Samorządowcy poinformowali, iż na chwilę obecną Rada Miasta przystąpiła do zmiany Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla tego terenu. Zdecydowanie jest to etap początkowy przekształcenia działki na "cele inne niż stacja paliw". Obecni na spotkaniu przedstawiciele kupców noworudzkich, przekazali petycję do władz miasta, w wnioskiem o wstrzymanie budowy jakiegokolwiek sklepu wielko-powierzchniowego na tym terenie. Tomasz Kiliński wyjaśnił, iż petycja przekazana zostanie do zaopiniowania przez komisje stałe Rady Miasta a także Radę Społeczno-Gospodarczą.
Pozostałe tematy dotyczyły tzw. "ustawy śmieciowej" a także sprzedaży przez starostwo powiatowe w Kłodzku, noworudzkiego budynku dworca PKS.

Nowy obraz

Zmieniony: Wtorek, 14 Maj 2013 09:39