40 LAT TRADYCJI WYRÓŻNIONE!! PDF Drukuj Email
Wtorek, 14 Maj 2013 09:40

W minioną sobotę(11.05) Zakład Produkcji Automatyki Sieciowej z Przygórza, obchodził 40- lecie istnienia. Z tej okazji na Zamku Książ w Wałbrzychu, odbyła się uroczysta gala, której gościem honorowym był wicepremier, Minister Gospodarki - Janusz Piechociński. Poza pracownikami ZPAS-u, wśród gości zaproszonych nie zabrakło parlamentarzystów, przedstawicieli środowisk biznesowych a także samorządowców. Uroczystość prowadzoną przez dziennikarza, satyryka Piotra Bałtroczyka, uświetnił koncert Ryszarda Rynkowskiego.

zk07a

Spółka ZPAS Group jest jednym z nielicznych podmiotów w naszym regionie, który może pochwalić się świetnymi wynikami finansowymi oraz wzrastającą liczbą zatrudnionych pracowników. Na uwagę zasługuje fakt, iż zarząd firmy nieustannie wspiera lokalne inicjatywy społeczno- kulturalne. Wśród najważniejszych wymienić należy powstanie Polsko-Czeskiej Wyższej Szkoły Biznesu i Sportu “Collegium Glacense”, czy "klasy patronackie" z Zespole Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie oraz Liceum Ogólnokształcącym w Nowej Rudzie. Poza oświatą spółka reprezentowana przez Piotra Baranowskiego sponsoruje działaność sportowo-kulturalną (“KS Piast”, mecenas sztuki w Miejskim Ośrodku Kultury); wspomaga finansowo wypoczynki dla dzieci niepełnosprawnych i znacząco uczestniczy w życiu oraz prawidłowym funkcjonowaniu obu gmin. Z uwagi na powyższe, podczas sobotniej gali wręczono tytuł "Zasłużony dla Miasta Nowa Ruda" - Prezesowi Piotrowi Baranowskiemu. Statuetkę w imieniu władz miasta wręczył burmistrz Tomasz Kiliński. Dziękując za dotychczasowe wsparcie, włodarz podkreślił profesjonalne zarządzanie, umiejętności komunikacyjne oraz zmysł organizacyjny Prezesa Spółki, które pozwalają na nieustający rozwój z pożytkiem dla lokalnej społeczności.

Piotr Baranowski pełnił funkcję z-cy dyrektora ds. Technicznych Zakładu Produkcji Automatyki Sieciowej w Przygórzu(1980-83), dyrektora w latach1984 – 91 a nieprzerwanie od 17 grudnia 1991 roku – Prezesa Spółki.