WICEPREMIER W NOWEJ RUDZIE PDF Drukuj Email
Wtorek, 14 Maj 2013 09:43

W minioną niedzielę w Nowej Rudzie gościł Wicepremier, Minister Gospodarki Janusz Piechociński. Spotkanie odbyło się z inicjatywy Poseł Moniki Wielichowskiej. W panelu poprzedzającym konferencję prasową, udział wzięli: Wojewoda Dolnośląski Marek Skorupa, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Włodzimierz Chlebosz, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki Ilona Antoniszyn - Klik, Poseł na Sejm RP Andrzej Dąbrowski oraz Prezes WSSE Barbara Kaśnikowska.

DSC 6133

Główną tematyką rozmów były problemy gospodarcze regionu oraz możliwości ich rozwiązania. Konferencję z udziałem samorządowców z powiatu kłodzkiego, ząbkowickiego i świdnickiego, zdominował temat specjalnych stref ekonomicznych, ich funkcjonowania oraz kierunków poszukiwania nowych inwestorów.

Uroczystym akcentem niedzielnego spotkania, było wręczenie Prezesowi ARR "AGROREG" Jerzemu Dudzikowi - Nagrody Ministra Gospodarki. Na zakończenie wizyty Wicepremiera w naszym mieście, odwiedził on obiekty sportowe przy Kłodzkiej 16.

DSC 6135

DSC 6144