Witamy w Nowej Rudzie

Nowa Ruda TVPierwsza Telewizja Internetowa Pogoda w Nowej Rudzie Pogoda w Polsce

     

REMONTY DRÓG MIEJSKICH. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Czajka   
Wtorek, 11 Czerwiec 2013 06:58

Zgodnie z zaplanowanym harmonogramem, prowadzone są lub zostały ukończone remonty dróg miejskich. W dzielnicy Słupiec realizowany jest II etap ulicy Garażowej. W ramach pierwszej części w/w inwestycji, na długości 261 mb położono nową nawierzchnię oraz utworzono niezbędne odwodnienia wraz z korytkami i "łapaczami wody". Wykonawcą II etapu zadania; w całości finansowanego z środków własnych Gminy Miejskiej Nowa Ruda, jest  firma "ZUBIT" z Kamieńca Ząbkowickiego. W drugim etapie zakres obejmuje remont odcinka na długości 281 mb. Poza niewierzchnią bitumiczną, wykonane zostanie odwodnienie w postaci obustronnych korytek ściekowych oraz studni. Koszt zaplanowanych prac, to - 208.238,36 zł brutto. Zakończenie robót przewidywane jest na początek lipca br.

Garażowa1

W najbliższych dniach, rozpoczenie się także odbudowa ulicy Stare Zagórze. W 80% środki pochodzą z promessy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, przy wkładzie własnym rzędu - 87.540,06 zł. Na łącznej długości ponad kilometra, odnowiana jest nawierzchnia jezdni wraz z odwodnieniami. Wykonawcą zadania na kwotę 437.695,06 zł. brutto, jest Firma Ogólnobudowlana Robert Matyszczyk. Zakończenie prac nastąpi w pierwszym tygodniu września br.

Zatorze1

W czerwcu ukończono także remont kolejnego odcinka ul. Zatorze w Drogosławiu. Na długości prawie 0,5 km wyłożono nawierzchnię tłuczniową, wraz z czyszczeniem rowów i ścinką poboczy. Przypomnijmy iż w marcu 2012, na odcinku od wiaduktu do Nr 1; uzupełniono ubytki oraz wyprofilowano jezdnię. Łączny koszt obu zadań, to kwota ponad 40 tys. złotych.

Zagórze

TimeOut

 

 

 
Copyright 2005 - 2009 UM Nowa Ruda
Optymalizacja dla Firefox, rozdzielczosc 1024 x 768, kolorystyka 32 bity