"LATO" WSZĘDZIE... PDF Drukuj Email
Wtorek, 18 Czerwiec 2013 07:49

Za nami pierwsza część wielo-wątkowego wydarzenia pn. "Lato w mieście"; przygotowanego przez Miejski Ośrodek Kultury. Projekt zakłada szereg letnich imprez plenerowych we wszystkich częściach miasta. W miniony weekend(14-16.06) organizatorzy zaprosili publiczność do Słupca. Przez 3 dni przy basnie Aqua Centrum, odbyły się projekcje kina plenerowego oraz występy zaproszonych gwiazd. Publiczność obejrzała m.in najgłośniejszy polski film ostatniej dekady - "JESTEM BOGIEM". Obraz opowiadający historię hip-hopowego składu PAKTOFONIKA,  zgarnął najważniejsze nagrody filmowe w Kraju. To także bezapelacyjny triumfator  37-go Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

POKAHONTAZ

Film był swoistym supportem, gdyż w sobotni wieczór na scenie wystąpili muzycy niegdyś tworzący skład PFK, Fokus i Rahim - obecnie POKAHONTAZ. Sobota, to przede wszystkim muzyka hip-hop oraz reegae, z udziałem rodzimego składu Aka-de-MIC. Rozpoczęła żywa legenda rapu BORIXON oraz KAJMAN. Na uwagę zasługuje fakt, iż Panowie mięli znaczący wkład w muzyczne wydarzenie ostatnich lat, jakim jest diamentowa płyta DONATANA -"Równonoc". Zaraz po ekipie z Kielc, publiczność do czerwoności rozgrzali NATURAL DREAD KILLAZ w towarzystwie RIDDIM BANDITS. Muzycy po raz kolejny udowodnili że "nie ważne gdzie rasta dorasta" aby grać najlepsze reegae. Wspomniania już gwiazda wieczoru - POKAHONTAZ, wypełniła zapowiadany przez organizatorów "muzyczny melanż". Poza 2 -płytowym dorobkiem grupy, raperzy zaprezentowali także utwory ze swoich solowych płyt.

kino plenerowe

AkaDeMic

Borixon - Kajman

DSC 6442

Natural Dread Killaz  Riddim Bandits

NDK

DSC 6533

Niedziela upłynęła pod znakiem muzyki biesiadnej z mocnym rockowym akcentem na zakończenie.

Disco  Polo

Czesi

Już dzisiaj zapraszamy na kolejną odsłonę "lata", tym razem do noworudzkiego rynku. W dniach 13-14 lipca wystąpią m.in: Krzysztof Daukszewicz, Grzegorz Turnau, Zespół Bieguni oraz gwiazda z Republiki Czech - JAROMIR NOHAVICA.

Zapraszamy...!!!