Witamy w Nowej Rudzie

Nowa Ruda TVPierwsza Telewizja Internetowa Pogoda w Nowej Rudzie Pogoda w Polsce

     

RUSZYŁY WAKACJE!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Czajka   
Wtorek, 09 Lipiec 2013 08:18

Z początkiem wakacji rozpoczęły się zorganizowane wypoczynki dla dzieci i młodzieży, na których środki pozyskano z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. Corocznym źródłem finansowania tej inicjatywy, są wpływy z zezwoleń na sprzedaż alkoholu. W tym roku na w/w zadanie przeznaczono kwotę 51,5 tys. złotych.
Jak co roku przeprowadziliśmy konkursy, umożliwiające wypoczynek dla najmłodszych - mówi burmistrz Tomasz Kiliński. Jest to alternatywa dla rodzin uboższych ale nie tylko. W miarę posiadanych środków, rozbudowujemy infrastrukturę sportowo-turystyczną miasta. Podczas tegorocznych wakacji, ogólnodostępne są boiska wielofunkcyjne, "Orliki" a także obiekty sportowe przy Kłodzkiej 16. Mamy nadzieje że Ci którzy pozostaną w mieście, znajdą coś dla siebie - podsumowuje włodarz.

IMG 0703

Noworudzkie Stowarzyszenie Pro Publico Bono, zorganizowało wypoczynek stacjonarny w dzielnicy Słupiec. Pobyt na Górze Wszystkich Świetych, warsztaty, wycieczki, wspólne zwiedzanie okolicy - to główne atrakcje. Podczas pierwszego z dwóch zaplanowanych lipcowych turnusów, udział bierze 25 osób. Koszt pobytu - 4,5 tys. złotych. 

Dla dzieci i młodzieży z centrum, Siostry Salezjanki zorganizowały 2-tygodniowy pobyt stacjonarny. Łącznie 45 osób spędzi czas na wspólnych zabawach, pieszych wycieczkach a także zwiedzaniu Kłodzka czy Złotego Stoku. Środki w wysokości 6,5 tys, pochodzą z MPPRPA.
W okresie od 29.07 - 09.08 Miejski Zespół Szkół Nr 1 w Drogosławiu, zorganizuje półkolonie(8 tys. zł) dla 30 osób. W planie zajęcia sportowe, wycieczki oraz zwiedzanie okolicy.
Poza wypoczynkiem w mieście odbywają się także wyjazdy nad morze. Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej "SL SALOS RP", zorganizowało 10-dniowy obóz sportowy dla 41 osób w Pobierowie. Inicjatywę wychowawczą pn. "Wybieram sport", wsparto kwotą 2,5 tys. złotych, pochodzącą z "programu anty-alkoholowego".
Niemalże w tym samym czasie i miejscu, wypoczywać będą 42 osoby znajdujące się pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Organizatorem przedsięwzięcia na kwotę 30 tys. złotych, jest ZHP Hufiec Łagiewniki.

DSC 6703

IMG 0706

IMG 0724

 

TimeOut

 

 

 

 

 
Copyright 2005 - 2009 UM Nowa Ruda
Optymalizacja dla Firefox, rozdzielczosc 1024 x 768, kolorystyka 32 bity