RUSZYŁY WAKACJE!! PDF Drukuj Email
Wtorek, 09 Lipiec 2013 08:18

Z początkiem wakacji rozpoczęły się zorganizowane wypoczynki dla dzieci i młodzieży, na których środki pozyskano z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. Corocznym źródłem finansowania tej inicjatywy, są wpływy z zezwoleń na sprzedaż alkoholu. W tym roku na w/w zadanie przeznaczono kwotę 51,5 tys. złotych.
Jak co roku przeprowadziliśmy konkursy, umożliwiające wypoczynek dla najmłodszych - mówi burmistrz Tomasz Kiliński. Jest to alternatywa dla rodzin uboższych ale nie tylko. W miarę posiadanych środków, rozbudowujemy infrastrukturę sportowo-turystyczną miasta. Podczas tegorocznych wakacji, ogólnodostępne są boiska wielofunkcyjne, "Orliki" a także obiekty sportowe przy Kłodzkiej 16. Mamy nadzieje że Ci którzy pozostaną w mieście, znajdą coś dla siebie - podsumowuje włodarz.

IMG 0703

Noworudzkie Stowarzyszenie Pro Publico Bono, zorganizowało wypoczynek stacjonarny w dzielnicy Słupiec. Pobyt na Górze Wszystkich Świetych, warsztaty, wycieczki, wspólne zwiedzanie okolicy - to główne atrakcje. Podczas pierwszego z dwóch zaplanowanych lipcowych turnusów, udział bierze 25 osób. Koszt pobytu - 4,5 tys. złotych.

Dla dzieci i młodzieży z centrum, Siostry Salezjanki zorganizowały 2-tygodniowy pobyt stacjonarny. Łącznie 45 osób spędzi czas na wspólnych zabawach, pieszych wycieczkach a także zwiedzaniu Kłodzka czy Złotego Stoku. Środki w wysokości 6,5 tys, pochodzą z MPPRPA.
W okresie od 29.07 - 09.08 Miejski Zespół Szkół Nr 1 w Drogosławiu, zorganizuje półkolonie(8 tys. zł) dla 30 osób. W planie zajęcia sportowe, wycieczki oraz zwiedzanie okolicy.
Poza wypoczynkiem w mieście odbywają się także wyjazdy nad morze. Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej "SL SALOS RP", zorganizowało 10-dniowy obóz sportowy dla 41 osób w Pobierowie. Inicjatywę wychowawczą pn. "Wybieram sport", wsparto kwotą 2,5 tys. złotych, pochodzącą z "programu anty-alkoholowego".
Niemalże w tym samym czasie i miejscu, wypoczywać będą 42 osoby znajdujące się pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Organizatorem przedsięwzięcia na kwotę 30 tys. złotych, jest ZHP Hufiec Łagiewniki.

IMG 0706

IMG 0724