Projekt - "Wirtualne Biuro Promocji" PDF Drukuj Email
Piątek, 11 Styczeń 2008 12:55

W ramach inicjatywy INTERREG III A Gmina Miejska Nowa Ruda realizowała projekt pod nazwą Wirtualne biuro promocji Nowej Rudy i Broumova szansą na wzrost zainteresowania turystów regionem przygranicznym. Realizacja projektu miała na celu zainteresowanie turystów ofertą Nowej Rudy i Broumova. Działania promocyjne obu miast skupiły się wokół idei utworzenia wirtualnego biura promocji miast partnerskich (kiosku multimedialnego).
    Biuro, mające charakter kiosku internetowego, będzie dysponowało na bieżąco aktualizowanymi informacjami dla turystów i inwestorów. Próba rozpowszechniania oferty przez Internet pozwoli na zmniejszenie dotychczasowych nakładów na promocję i umożliwi zainteresowanym osobom korzystanie z nowoczesnego i prostego w obsłudze narzędzia. Kiosk multimedialny został zamontowany na elewacji budynku Rynek nr 11 – siedziba Urzędu. Wirtualne Biuro promocji  obsługiwane jest przez stronę internetową wbp-nowaruda.eu na której znajdziemy materiały promocyjne  zaróno w wersji polskiej jak i czeskiej, w formie: oferty inwestycyjnej, foldera turystycznego, planów maist Nowej Rudy i Broumowa, praktycznedo wizytownika z którego turyści odwiedzający nasze miasto dowiedzą się gdzie zjeść , gdzie spać, odpocząć itp., mini przewodnik gastronomiczny, mini przewodnik sportowy itp. Oprócz szeroko zakrojonej promocji zewnętrznej, kiosk będzie  przyczyniał się się do rozwoju transgranicznej integracji społecznej zmierzającej do informowania mieszkańców o regionie  i kształtowania u nich postaw zachęcających do dalszego rozwoju wspólnych przedsięwzięć.

KONKURS NA LOGO PROMUJĄCE PARTNERSKĄ WSPÓŁPRACĘ NOWEJ RUDY I BROUMOVA.

Burmistrz Miasta Nowa Ruda zaprosił dzieci i młodzież z terenu Gminy Miejskiej Nowa Ruda do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na logo promujące partnerską współpracę Nowej Rudy i Broumova. Konkurs był realizowany w ramach projektu „Wirtualne Biuro Promocji Nowej Rudy i Broumova szansą na wzrost zainteresowania turystów regionem przygranicznym“ współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu INTERREG III A Czechy-Polska. Zwycięskie logo zostało zamieszczone na stronie internetowej wirtualnego biura promocji. Dzieci miały dostarczyć do siedziby Urzędu prace w terminie do 19 grudnia 2007 r. Wykonane techniką: malarstwo rysunek, grafika, grafika komputerowa.
Komisja powołana przez organizatorów dokonała oceny prac i przyznała nagrodę za I miejsce dla Katarzyny Cichańskiej (14 lat) oraz trzy wyróżnienia dla: Pawła Kozińskiego za zajęcie II miejsca, Przemka Kaczmarka za zajęcie III miejsca oraz dla Justyny Manikowskiej. Nagrodzeni otrzymali przenośne odtwarzacze MP 3 lub odtwarzacze cd oraz materiały promujące współpracę Nowej Rudy i Broumova Nagrody zostały wręczone przez Zastępcę Burmistrza Miasta Nowa Ruda w siedzibie Urzędu Miasta, w Sali Uroczystości w dniu 21 grudnia 2007 r.

I miejsce w konkursie – zwycięskie logo.

WYRÓŻNIONE PRACE W RAMACH KONKURSU

Nagrodzeni: I miejsce: Katarzyna Cichańska, II miejsce: Paweł Koziński, III miejsce: Przemek Kaczmarek.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach PIW INTERREG III A Czechy-Polska 2004-2006
Zmieniony: Piątek, 11 Styczeń 2008 13:34