WSSE "INVEST PARK" PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 02 Luty 2009 09:00

Podstrefa Nowa Ruda

1. Oferta inwestycyjna Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”

Podstrefa Nowa Ruda zlokalizowana jest na terenie Miasta Nowa Ruda słynącego m.in. z bogato niegdyś rozwiniętego przemysłu wydobywczego. Miasto liczy około 23,6 tysięcy mieszkańców. Nowa Ruda jest pierwszym miejscem, gdzie powstał regionalny park przemysłowy jako rezultat wspólnych działań Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. oraz władz samorządowych. Nowa Ruda zapewnia dobrą lokalizację do działań inwestycyjnych z racji położenia i dostępu do szlaków komunikacyjnych. W połączeniu ze wsparciem Agencji Rozwoju Regionalnego "AGROREG" S.A. w Nowej Rudzie zapewnia to pozytywne otoczenie do prowadzenia działalności inwestycyjnej.

Podstrefa Nowa Ruda składa się z dwóch kompleksów i obejmuje łącznie obszar o powierzchni 24,4 ha. Są to tereny przemysłowe, niezabudowane, co stwarza dogodne warunki do kształtowania zabudowy. Tereny te są w stopniu odpowiednim zaopatrzone w elementy infrastruktury technicznej, posiadają dobrą dostępność komunikacyjną. Niektóre z nich posiadają dostęp do bocznicy kolejowej.

Przedsiębiorcy inwestujący na proponowanych terenach należących do WSSE mają możliwość uzyskania zwolnienia z podatku od nieruchomości.

Przedsiębiorcy prowadzący działalność

na terenie WSSE "INVEST-PARK"
Podstrefa Nowa Ruda:

ORION Sp. z o.o.

„ZPAS – NET” Sp. z o.o

I.T.R. POLAND Sp. z o.o.

„ZPAS” S. A.

EIFELWERK Polska Sp. z o. o.

2. Oferta specjalnej strefy ekonomicznej:

- Teren inwestycyjny „Spacerowa" — pow. 3,11 ha; przemysłowy, niezabudowany, bez ograniczeń stopnia zabudowy, z pełnym dostępem do infrastruktury drogowej i technicznej: energia elektryczna, gaz, woda.

- Teren inwestycyjny „Waryński” – pow. 3,71 ha; przemysłowy, niezabudowany, z pełnym dostępem do infrastruktury drogowej i technicznej: energia elektryczna, gaz, woda, kanalizacja deszczowa i sanitarna.

Więcej informacji na stronie http://www.invest-park.com.pl/?n=154&lang=pl

Zmieniony: Sobota, 01 Wrzesień 2012 14:53