Działania promocyjne współfinansowane ze środków UE PDF Drukuj Email
Piątek, 01 Wrzesień 2006 00:00
Działania promocyjne współfinansowane ze środków UE
Prezentacja projektu - Tak jak Pat i Mat
Prezentacja projektu - Promocja miasta
Prezentacja projektu - Przedszkole Miejskie
Prezentacja projektu - Razem z przyrodą
POPRAWA KONKURENCYNOŚCI BROUMOVA I NOWEJ RUDY – UTWORZENIE MULTIMEDIALNEJ BAZY DANYCH OBIEKTÓW I ATRAKCJI TURYSTYCZNYCH ORAZ PUBLIKACJE PROMOCYJN
Wszystkie strony

INTERREG III - to inicjatywa wspólnotowa, czyli program pomocy bezzwrotnej ze strony Unii Europejskiej .

Realizowany w latach 2000-2006 program INTERREG III stanowi kontynuację i rozszerzenie inicjatywy INTERREG II z okresu 1994-1999. Głównym celem obecnego programu jest wzmocnienie współpracy transgranicznej, międzyregionalnej i międzynarodowej. Ma to służyć zrównoważonemu rozwojowi oraz integracji terytorium Unii Europejskiej.

W ramach INTERREG III kładzie się dodatkowy nacisk na współpracę z regionami granicznymi krajów kandydujących do Unii i z krajami korzystającymi ze wsparcia Phare (Europa Środkowa), TACIS (kraje byłego ZSRR) i MEDA (kraje śródziemnomorskie i Bliski Wschód). Celem Inicjatywy Wspólnotowej INTERREG III jest wspieranie współpracy przygranicznej, międzynarodowej i międzyregionalnej zarówno na zewnętrznych, jak i wewnętrznych granicach Unii. W ramach INTERREG III wydzielone zostały trzy komponenty: A, B, C.

INTERREG III A, to przede wszystkim ponadgraniczna współpraca sąsiadujących ze sobą regionów przyczyniająca się do powstawania gospodarczych i społecznych "biegunów" wzrostu. W ramach tego komponentu wspierane są przede wszystkim projekty służące poprawie infrastruktury, współpracy gospodarczej i technologicznej, ochronie środowiska naturalnego, kontakty międzyludzkie i kulturalne oraz bezpieczeństwo. Programy Inicjatywy Wspólnotowej INTERREG III A są finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.  Na terenie Dolnego Śląska funkcjonują dwa Programy Inicjatywy Wspólnotowej:

1.I INTERREG III A  Czechy - Polska

2.INTERREG III A Wolny Kraj Związkowy Saksonia - Rzeczpospolita Polska (Województwo Dolnośląskie)

Obszar wsparcia Programu Inicjatywy Wspólnotowej Interreg III A Wolny Kraj Związkowy Saksonia - Rzeczpospolita Polska (Województwo Dolnośląskie)

Właściwy obszar wsparcia Wolnego Kraju Związkowego Saksonii

• Niederschlesischer Oberlausitzkreis (dolnośląski powiat Górnych Łużyc),
  • miasto na prawach powiatu Görlitz,
  • powiat Löbau-Zittau (Żytawa)

Właściwy obszar wsparcia Rzeczpospolitej Polskiej (województwa dolnośląskiego)

• miasto na prawach powiatu Jelenia Góra,
  • powiat bolesławiecki,