Wyniki III naboru mikroprojektów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Fleszar
Poniedziałek, 06 Listopad 2006 12:44
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej – Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Inicjatywy Wspólnotowej INTERREG IIIA Czechy - Polska

W dniu 9 października br. decyzją Komitetu Sterującego Euroregionu Glacensis projekt złożony przez Gminę Miejską Nowa Ruda pn. “Razem z przyrodą” nr EG/2006/004/5, został zatwierdzony do dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Inicjatywy Wspólnotowej INTERREG III A Czechy – Polska 2004–2006 działanie 2.2. Wspieranie Inicjatyw Lokalnych – Fundusz Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis.

Powyższy projekt ma na celu umocnienie i poszerzenie współpracy na  polsko–czeskim pograniczu poprzez podejmowanie wspólnych działań w zakresie edukacji, ochrony środowiska, poznawanie kultury. Jego założenia zmierzają również do integrowania sąsiadujących społeczności, nawiązywania przyjaźni, uczestnictwo we wspólnych akcjach, wzbogacanie wiedzy o naszym regionie, a także likwidację wzajemnych uprzedzeń kulturowych i pokonywanie barier językowych. Łączna wartość projektu wynosi 11.000.00 zł., wysokość dofinansowania 8.250.00 zł. Projekt przewidziany jest do realizacji w okresie od sierpnia 2006 do listopada 2007 roku.

Ponadto Komitet Sterujący Euroregionu Glacensis podczas posiedzenia podjął także decyzję dotyczącą kolejnego projektu złożonego przez naszą gminę pn. “15 lat współpracy – promocja doświadczeń Nowej Rudy i Bromova w realizacji projektów transgranicznych” nr EG/2006/004/16, który został umieszczony na pierwszym miejscu listy rezerwowej. Oznacza to, że ma on duże szanse na otrzymanie dofinansowanie w przypadku wystawienia oszczędności z już realizowanych projektów. Łączna wartość projektu wynosi 37.000.00 zł., wysokość dofinansowania 27.750.00 zł. Projekt przewidziany jest do realizacji w okresie od sierpnia 2006 do maja 2007 roku.
Zmieniony: Poniedziałek, 06 Listopad 2006 12:54