Budowa sieci wodociągowej w ulicy Kołowej - odbiór prac PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Fleszar
Poniedziałek, 06 Listopad 2006 13:16

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej – Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Rozwoju Regionalnego

W dniu 2.11.2006 r. rozpoczęto procedurę odbioru robót dotyczących zadania inwestycyjnego pn. „Budowa sieci wodociągowej w ulicy Kołowej”. Inwestycja ta realizowana jest w ramach projektu pn. „Ochrona Gór Sowich i Bardzkich przez budowę infrastruktury technicznej w gminie miejskiej Nowa Ruda” i jest jedną z siedmiu inwestycji z zakresu gospodarki wodno-ściekowej, które zostaną zrealizowane na terenie miasta Nowa Ruda do końca przyszłego roku.

Warty podkreślenia jest fakt, że projekt pn. „Ochrona Gór Sowich i Bardzkich przez budowę infrastruktury technicznej w gminie miejskiej Nowa Ruda” otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR) i jest trzecim co do wielkości (ze względu na wysokość uzyskanego dofinansowania) na terenie Dolnego Śląska projektem realizowanym w ramach działania 1.2 ZPORR „Infrastruktura ochrona środowiska” (więcej informacji na temat projektu znajdą Państwo pod adresem internetowym www.projekty-inwestycyjne.pl).

W ramach inwestycji „Budowa sieci wodociągowej w ulicy Kołowej” wykonano 779,13 mb. ITP sieci wodociągowej. Wartość umowna inwestycji wynosi 180.482,02 zł. Wykonawcą robót jest Zakład Inżynierii Sanitarnej WINSAN Spółka Jawna z siedzibą w Ścinawce Dolnej.Realizacja tego zadania umożliwi doprowadzenie sieci wodociągowej w rejon masywu Góry Św. Anny, co w znaczący sposób uatrakcyjni ten teren dla potencjalnych inwestorów. Dla zadania polegającego na doprowadzeniu wodociągu na Górę Św. Anny trwają obecnie prace związane z wykonaniem niezbędnej dokumentacji technicznej, zaś zakończenie robót budowlanych planowane jest na II kwartał przyszłego roku.

Zmieniony: Środa, 08 Listopad 2006 08:16