ANDRZEJ MIERZEJEWSKI PDF Drukuj Email
Środa, 16 Czerwiec 2010 13:29

Andrzej Mierzejewski uczęszczał do szkoly Podstawowej Nr 1 w Nowej Rudzie, poprzez Zawodową Szkołę Górniczą oraz Technikum Górnictwa Wałbrzychu. W latach 1978-1982 student Uniwersytetu Wrocławskiego na Wydziale Nauk Politycznych; kierunek pedagogiczny. Przygodę z tańcem towarzyskim rozpoczął od studenckiego klubu tańca przy Uniwersytecie Wrocławskim.

Po uzyskaniu dyplomu wyższej uczelni, wrócił do rodzinnego miasta i rozpoczął pracę w Noworudzkim Ośrodku Kultury, na stanowisku kierownika administracyjnego. W roku 1985 zaczął prowadzić zajęcia taneczne w w/w jednostce. Od 25 lat nieprzerwanie naucza tańca towarzyskiego, dzieci ,młodzież oraz dorosłych. Zawodowa pasja i czynne uczestnictwo w różnego rodzaju projektach, od lat stanowi silną pozycję imprez kulturalnych w naszym mieście.

Andrzej Mierzejewski wiele lat swojego życia poświęcił na kulturalny rozwój naszego miasta, promując je poprzez imprezy i turnieje taneczne. Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę jako instruktor tańca przy Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie. W roku 1988 uzyskał tytuł "Instruktora Tańca Towarzyskiego" kategorii I. A.Mierzejewski jest założycielem "KTT RUDAN", w którym można nabyć umiejętności styli: taniec towarzyski, disco, hip-hop i show dance. Prowadzone są także zajęcia z rytmiki. Od początku istnienia, klub na bieżąco zrzesza liczne grono młodych adeptów tańca. Przekrój wiekowy jest bardzo rozległy, począwszy od dzieci, skończywszy na osobach dorosłych.  Dzięki aktywności klubu i Miejskiego Ośrodka Kultury, w Nowej Rudzi odbywają się takie Turnieje Tańca jak np. Noworudzkie Spotkania Taneczne czy Polsko-Czeskie Konfrontacje Taneczne „COMANNIA”). Imprezy regularnie cieszą się ogromną popularnością. W roku 2010 "Noworudzkie Spotkania Taneczne" obchodziły 25-lecie. Dorobek osiągnięć pracy z młodzieżą, to także jedna para najwyższej klasy"S", i wiele par B-klasowych.

Oprócz pracy zawodowej Andrzej Mierzejewski jest także sędzią II kategorii Tańca Turniejowego. Uprawnienie to pozwala na ocenę par reprezentujących wszystkie klasy taneczne, oprócz najlepszej "S". Całokształt długoletniej pracy z tancerzami, pozwolił na osiągnięcie poziomu, który z dużym powodzeniem pozwala na udział par w turniejach w całym kraju.

Zmieniony: Środa, 16 Czerwiec 2010 13:38