MUNDIALOWE EMOCJE NA "SPORTOWEJ" PDF Drukuj Email
Wtorek, 06 Lipiec 2010 11:40

W sobotę 3 lipca na stadionie "Piasta" Nowa Ruda, odbył się turniej piłkarski oldboy'ów, pod nazwą "Mundialeirro". Impreza o charakterze międzynarodowym, organizowana jest przez 4 miasta: Mieroszów, Nową Rudę oraz czeskie Teplice nad Metuji i Mezimesti.

W afrykańskich upałach, drużyny rywalizowały o punkty systemem "każdy z każdym". Emocji nie zabrakło, były rzuty karne, szybkie "kontry", niewykorzystane sytuacje i oczywiście bramki. Atmosfera mundialowa, trofeum do złudzenia przypominające puchar świata, piłka równie niesforna jak "jabulani" i tylko "wuwuzeli" na trybunach zabrakło, co akurat nikomu z uczestników nie przeszkadzało. Decydujący dla końcowego układu tabeli okazał się mecz pomiędzy Nową Rudą, a Mieroszowem. Po objęciu prowadzenia przez gospodarzy, mięli oni szansę na podwyższenie wyniku, gdyż sędzia dopatrzył się faulu w polu karnym na piłkarzu z Nowej Rudy. Dobrze dysponowany tego dnia bramkarz Mieroszowa, wyczuł intencje strzelającego i pewnie obronił rzut karny.

Wybroniony "karny" przez bramkarza Mieroszowa

Niewykorzystane sytuacje w piłce nożnej prawie zawsze się mszczą i tak też się stało. Drużyna Mieroszowa w końcówce spotkania doprowadziła do stanu 1:1 i takim wynikiem zakończyło się spotknie. Całodniowe zmagania wyłoniły zwycięzcę rozgrywek. Piłkarze z Mieroszowa w ogólnej punktacji wyprzedzili gospodarzy o 2 punkty oraz czeskie Teplice. Burmistrz Tomasz Kiliński wręczył pamiątkowe puchary oraz podziękował wszystkim uczestnikom za sportową rywalizację w duchu fair play. Kolejny turniej w ramach "Mundialeirro", odbędzie się już we wrześniu w Teplicach nad Metuji.

Tabela końcowa

1. Mieroszów (7pkt)

2. Nowa Ruda (5 pkt)

3. Teplice n/Metuji (4pkt)