Witamy w Nowej Rudzie

Nowa Ruda TVPierwsza Telewizja Internetowa Pogoda w Nowej Rudzie Pogoda w Polsce

     

MUNDIALOWE EMOCJE NA "SPORTOWEJ" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Czajka   
Wtorek, 06 Lipiec 2010 11:40

W sobotę 3 lipca na stadionie "Piasta" Nowa Ruda, odbył się turniej piłkarski oldboy'ów, pod nazwą "Mundialeirro". Impreza o charakterze międzynarodowym, organizowana jest przez 4 miasta: Mieroszów, Nową Rudę oraz czeskie Teplice nad Metuji i Mezimesti.

W afrykańskich upałach, drużyny rywalizowały o punkty systemem "każdy z każdym". Emocji nie zabrakło, były rzuty karne, szybkie "kontry", niewykorzystane sytuacje i oczywiście bramki. Atmosfera mundialowa, trofeum do złudzenia przypominające puchar świata, piłka równie niesforna jak "jabulani" i tylko "wuwuzeli" na trybunach zabrakło, co akurat nikomu z uczestników nie przeszkadzało. Decydujący dla końcowego układu tabeli okazał się mecz pomiędzy Nową Rudą, a Mieroszowem. Po objęciu prowadzenia przez gospodarzy, mięli oni szansę na podwyższenie wyniku, gdyż sędzia dopatrzył się faulu w polu karnym na piłkarzu z Nowej Rudy. Dobrze dysponowany tego dnia bramkarz Mieroszowa, wyczuł intencje strzelającego i pewnie obronił rzut karny.

  Wybroniony "karny" przez bramkarza Mieroszowa

Niewykorzystane sytuacje w piłce nożnej prawie zawsze się mszczą i tak też się stało. Drużyna Mieroszowa w końcówce spotkania doprowadziła do stanu 1:1 i takim wynikiem zakończyło się spotknie. Całodniowe zmagania wyłoniły zwycięzcę rozgrywek. Piłkarze z Mieroszowa w ogólnej punktacji wyprzedzili gospodarzy o 2 punkty oraz czeskie Teplice. Burmistrz Tomasz Kiliński wręczył pamiątkowe puchary oraz podziękował wszystkim uczestnikom za sportową rywalizację w duchu fair play. Kolejny turniej w ramach "Mundialeirro", odbędzie się już we wrześniu w Teplicach nad Metuji.

TimeOut

Tabela końcowa

1. Mieroszów (7pkt)

2. Nowa Ruda (5 pkt)

3. Teplice n/Metuji (4pkt)

4. Mezimesti (0pkt)

 

Wyniki:

Nowa Ruda 2 : 2 Teplice nad Metuji

Mieroszów 2 : 0 Mezimesti

Teplice nad Metuji 3 : 0 Mezimesti

Mieroszów 1 : 1 Nowa Ruda

Teplice nad Metuji 0 : 1 Mieroszów

Nowa Ruda 4 : 1 Mezimesti

     M. Stelmach strzela pierwszą w turnieju bramkę dla Nowej Rudy

  Teplice - Mezimesti

   Tomasz Kiliński wręcza puchar kapitanowi zwycięskiej drużyny

  Zwycięzcy turnieju- MIEROSZÓW

 

Zmieniony: Wtorek, 06 Lipiec 2010 11:58
 
Copyright 2005 - 2009 UM Nowa Ruda
Optymalizacja dla Firefox, rozdzielczosc 1024 x 768, kolorystyka 32 bity